پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فتحی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ بنسای ویژه

تعداد بازدید ۴۴۳

سلام وقتتون بخیر جسارتا من یه بنسای دارم که چند سال حالش خوب بود و رشد خوبی هم داشت امسال برگش هاش شروع کرد به زرد شدن و ریختن و هیچ برگ جدیدی در نمی آورد من گلدونش رو جابه جا کردم ولی بدتر شد و کل برگش هاش رو از دست داد‌، دیدم نوک ساقه هاش چروک شده و انگار پوسیده شده اشتباه کردم گذاشتمش داخل آب گفتم شاید مثل بقیه گیاه هاس 🤕 الان فهمیدم اشتباه کردم دیگه نمیتونم نجاتش بدم؟ دو سه روزه داخل آب هس

۱۴۰۰-۱۰-۰۲ ۱۱:۳۲:۱۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر عکسشو ارسال می کنید؟

۱۴۰۰-۱۰-۰۲ ۱۳:۲۷:۵۱

فتحی

بله ممنونم‌. عکس ارسال شد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۰۲ ۱۳:۴۰:۲۶

کارشناس شماره ۲

خب ببینید انتهای شاخه ها رو تکه کنید ببینید بافت داخل ساقه زنده هست؟

۱۴۰۰-۱۰-۰۲ ۲۳:۴۴:۱۱

فتحی

بله ساقه ی گیاه تر هس و به سختی جدا میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۰۴ ۰۶:۲۱:۵۸

کارشناس شماره ۲

بله این نشونه ی خوبیه و گیاه زنده هست رطوبت اطرافشو بالا ببرید بهترین راه براش دستگاه بخور هست یا قرار دادن یک ظرف اب دهانه گشاد کنار گلدون و جایی قرار بدید که نور خوب غیر مستقیم داشته باشه و سه ماه یکبار با اسید هیومیک و با فاصله 10 روز از اسید هیومیک بهش اسید امینه بدید و دوماه یکبار اسید امینه رو تکرار کنید و ماهی یکبار هم کود بونسای بدید محل قرار گیری هم دیگه تغییر نکنه تا تنش وارد شده به گیاهتون برطرف بشه و نتیجه تغییرات رو از همین تاپیک اطلاع بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۱۰-۰۵ ۰۰:۱۵:۰۵

فتحی

ممنونم از راهنماییتون چشم همین کارو میکنم .

۱۴۰۰-۱۰-۰۵ ۰۰:۴۵:۰۷

کارشناس شماره ۲

چشم شما بی بلا خواهش میکنم

۱۴۰۰-۱۰-۰۵ ۱۲:۰۵:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@