پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

وحید جوادپور

تعداد سوال: ۱

خشک شدن برگ های پوتوس سبز ویژه

تعداد بازدید ۴۳۸

سلام یه پوتوس سبز دارم که تابستون رشدش عالی بود ولی از آبان رشدش کم شد الان هم رشدش متوقف شده نوک برگ ها زرد بعد خشک میشه بعضی ها هم کل برگ زرد و خشک میشه برگ های کوچیک انتهای شاخه پیچ خوردن دما اطرافش هم روزها ۱۸ ۱۹ درجه هست شب ها هم ۱۵ ۱۶ ولی رطوبت رو نمی دونم، چون زمستونه آب هم زیاد نمیدیم خاکش هم سبکه آب که میدیم فوری از گلدون خارج میشه، نور هم معمولی هست مستقیم نور خورشید اصلا نمی افته روش هم آفتی ندیدم برگ بیدی هم کنارش دارم اونم مثل این رشدش متوقف شده برگ هاش پیچ خورده ولی خشک نمیشه برگ بیدی تابستون برگهاش قشنگ بنفش شده بود الان سبز هستش یه فیتونیا هم داشتم که خود به خود خشک شد

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۰۶ ۱۴:۲۷:۰۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . توقف و یا کند شدن رشد گیاهان آپارتمانی از اواسط پاییز طبیعی هستش چون اکثر گیاهان آپارتمانی در فصول سرد وارد فاز استراحت میشن و رشدشون کم یا متوقف میشه . اما پیچ خوردگی نوک برگها میتونه به دلیل وجود آفت باشه . لارو بعضی از حشرات که قابل دیدن نیستند از شیره ای که در برگهای جوان وجود داره ، تغذیه میکنند . میتونید به سرشاخه ها سم بزنید . برای آبیاری حتما زمانی که خاک گلدان خشک هستش به گیاه آب بدید چون با توجه به اینکه گیاه در ارتفاع قرار داره ، گرما میتونه باعث زردی و ریزش برگها بشه . سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید . برگ بیدی چون در تابستان نور بیشتری دریافت میکرده و الان شدت نور کمتر شده ، برگهاش تغییر رنگ داده ، فیتونیا هم چون گیاهی رطوبت دوسته ، کمبود رطوبت و نور شدید و افراط و تفریط در آبیاری میتونه باعث از بین رفتنش بشه . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم حشره کش حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۰-۱۰-۰۶ ۲۳:۵۶:۰۲

وحید جوادپور

از کدوم سم استفاده کنم کنفیدور خودم دارم؟

۱۴۰۰-۱۰-۰۷ ۰۰:۴۴:۰۸

وحید جوادپور

به نظرتون پیچ خوردن برگها علتش کمبود رطوبت نمیتونه باشه؟

۱۴۰۰-۱۰-۰۷ ۰۴:۱۷:۱۷

وحید جوادپور

به نظرتون پیچ خوردن برگها علتش کمبود رطوبت نمیتونه باشه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۰۷ ۰۷:۴۲:۲۸

کارشناس شماره ۱

همون کنفیدور خوبه . کمبود رطوبت میتونه باعث زردی و خشک شدن برگهای جوان بشه البته گرمای زیاد هم میتونه باعث پیچش برگها بشه اما گیاه شما به یکبار سمپاشی نیاز داره .

۱۴۰۰-۱۰-۰۷ ۱۰:۲۳:۳۴

وحید جوادپور

رطوبت رو اگه درست نشون بده ۴۱ درصد هستش

۱۴۰۰-۱۰-۰۷ ۱۵:۲۷:۳۹

کارشناس شماره ۱

کافیه براش . سمپاشی رو انجام بدید و از طریق همین تاپیک وضعیتش رو اطلاع بدید

۱۴۰۰-۱۰-۰۸ ۰۰:۱۵:۲۹

وحید جوادپور

سلام وقتتون بخیر پوتوس از اون زمان تغییری نکرده و برگ هاش یا از نوک زرد میشن یا از کنار برگ دوتا از برگ های جدیدش قبل باز شدن کلا خشک و سیاه شدن یکی از برگ های جدیدش هم هنوزکامل باز نشده روش لکه های قهوه ای و سوراخ هست آبیاریش هم نمیزارم بیشتر از دو بند انگشت خشک شه کود دهی هم دارم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۰۹:۴۲:۲۷

کارشناس شماره ۱

سمپاشی چند نوبت انجام شده ؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۲۲:۵۷:۳۴

وحید جوادپور

۳ نوبت با فاص

۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۲۳:۵۵:۴۵

وحید جوادپور

تازگیا دوتا پاجوش داده اگه آفتی داشته باشه فکر نکنم پاجوش بده یه پوتوس دیگه هم دارم هر دو رو از یه گیاه قلمه گرفته بودم اون یکی هم رشدش خوبه هم برگاش بزرگتره میخوام قلمه بگیرم ازش یه قسمتی از شاخه هارو هم تو خاک گلدون بخوابونم

۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۲۳:۵۹:۴۵

کارشناس شماره ۱

بهتره از خاک درش بیارید و وضعیت ریشه ها و زهکش ته گلدان را چک کنید

۱۴۰۱-۰۲-۲۸ ۱۶:۱۴:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@