پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رعنا

تعداد سوال: ۱

قهوه ای شدن برگ های فیکوس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۵۵۸

سلام من یه فیکوس لیراتا دارم دمای خونه معمولیه نه سرد نه گرم تهویه هوا هست گلدان نزدیک وسایل سرمایشی/گرمایشی نیست وقتی خاک تا عمق ۲ تا ۳ سانت خشک میشه بهش آب میدم غبارپاشی هر ۱۰ روز حدودا اتفاق میوفته رشدشم خوبه برگ های جدید رشد کرده لبه ی ۲ تا ۳ تا از برگ های پایینی قهوه ای شده؟ شته ، سفیدک و هیچ چیزی نداره گلم من چیکار کنم گلم خراب نشه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۰۷ ۱۴:۰۲:۳۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاهتون رو‌غبار پاشی میکنید؟

۱۴۰۰-۱۰-۰۷ ۱۵:۱۳:۰۵

رعنا

بله هر ۱۵ روز یک بار حدودا ریشه گیاهم ممکنه پوسیده شده باشه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۰۷ ۱۵:۲۲:۵۱

رعنا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۰۷ ۱۵:۲۳:۱۷

کارشناس شماره ۲

فعلا غبار پاشی رو متوقف کنید از قارچکشی که براتون لینکشو میزارم سه بار به فاصله سه روز اسپری کنید و کمی هم داخل خاک بدید ابیاری هرزمان نصف ارتفاع خاک خشک بود انجام بشه حتما درهرابیاری چک کنید زهکش بازباشه و آب اضافی اززیرگلدان خارج بشه و نتیجه تغییرات و از همبن تاپیک اطلاع بدید ( تغییرات منظورم بزرگ شدن لکه یابیشترشدن تعداد لکه هاهست)

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۱۰-۰۸ ۰۲:۰۸:۰۶

رعنا

سلام من تمام اینکارها رو انجام دادم. برگ های قهوه ای رو هم بریدم اما بعد از دوبار قارچ کش دادن احساس میکنم بازم لکه ها خیلی اروم اروم داره بزرگ میشه. چیکار کنم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۲ ۱۱:۱۴:۳۴

رعنا

سلام من تمام اینکارها رو انجام دادم با قیچی قسمت های قهوه ای برگ رو بریدم دوبار هم قارچ کش اسپری کردم اما احساس میکنم لکه ها اروم اروم داره بزرگ میشه. چیکار کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۲ ۱۱:۱۹:۲۰

کارشناس شماره ۲

قارچکش رو داخل خاک هم دادید؟ اگر رطوبت خاک رو تنظیم کردید زهکش باز هست و باز هم لکه ها بیشتر میشه حتما باید ریشه ها بررسی بشه

۱۴۰۰-۱۰-۱۲ ۱۱:۴۷:۱۳

رعنا

من الان داشتم دقیقتر بررسی میکردم گیاه رو زیر چند تا از برگ ها یه چیزهای خیلی ریز سفید هست میتونه نشونه از چیزی باشه؟ یا نه طبیعیه؟ جای گیاه و عوض کردم نزدیکتر کردم به نور غیر مستقیم. گیاه بزرگه چطور میتونم ریشه رو بررسی کنم؟ شما خدمات حضوری ندارید؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۲ ۱۲:۱۱:۴۲

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر خیر بازدید حضوری نداریم امکانش هست از همین زخم پنبه ای عکس نزدیک بگیرید میخوام از نظر وجود شپشک مطمئن بشم که تجویز دقیقتر بگم خدمتتون

۱۴۰۰-۱۰-۱۳ ۰۰:۲۴:۰۶

رعنا

خیلی ریزن. این نزدیک ترین حالت ممکن بود که ازش عکس گرفتم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۳ ۰۹:۴۳:۲۵

کارشناس شماره ۲

ممنون بهتره دو‌نوبت به فاصله ۹ روز از سم افتکش کنفیدور سطح برگ اسپری کنید و کمی داخل خاک هم اسپری کنید سم پاشی در فضای باز یادرفضای دارای تهویه و همراه ماسک انجام شود بعد از دوبار سم پاشی افت کنترل میشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۱۰-۱۴ ۰۰:۰۴:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@