پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نیلوفر اسماعیل زاده

تعداد سوال: ۱

ریزش برگهای بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۸۱۵

سلام من یک ماه پیش یه درختچه بنجامین خریداری کردم و تمام کارهایی که کارشناسان گفتن رو انجام دادم جلوی پنجره گذاشتم جاش رو عوض نکردم اصلااا زمانی گه خاکش خشک شد بهش اب دادم دستگاه بخور گذاشتم براش ولی از روزی که وارد منزل ما شده همینطور برگاش میریزه و الان که براش برگی نمونده میبینم بعضی وقتا برگهای جدید جوونه زده ولی چند روز بعد میبینم خشک شدن چیکار باید کنم خیلی ناراحتم بنجامینم مدلش بلک هست

۱۴۰۰-۱۰-۰۸ ۱۱:۳۱:۵۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر الان گیاه در چه وضعیتی هست؟ شاخه هاخشک هستند؟

۱۴۰۰-۱۰-۰۸ ۱۴:۲۲:۴۸

نیلوفر اسماعیل زاده

نه کامل خشک نشده یه مقداری برگ داره ولی خیلی کم شده برگاش

۱۴۰۰-۱۰-۰۸ ۱۴:۳۹:۱۳

کارشناس شماره ۲

لطفا عکسشو ارسال بفرمایید تا دقیق بررسی کنم

۱۴۰۰-۱۰-۰۹ ۰۰:۱۱:۴۱

نیلوفر اسماعیل زاده

بفرمایین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۰۹ ۰۰:۲۰:۵۷

کارشناس شماره ۲

خب الان برگ ها خوب هست ببینبد بنجامین کلا گیاه بسیار حساسی نسبت به جابجایی هست و با تغییر محل و دما سریعا دچار ریزش برگ میشه جایی قرار بذید که نور خوب غیرمستقیم داشته باشه و ثابت بمونه کناروسیله گرمایشی هم نباشه از ضدتنش هابراش استفاده کنید سه ماه یکبار اسید هیومیک دوماه یکبار اسید امینه ماهی یکبار جلبک دریایی بین هرکدوم از این کودها ۸ تا ۱۰ روز فاصله بدید از نظر وجود افت پشت برگ هارو هم چک کنید علایمی مثل تارعنکبوت، برجستگی خاص یاحالت چسبناکی

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۱۰-۰۹ ۲۲:۴۹:۴۹

نیلوفر اسماعیل زاده

چرا جوونه هایی که میزنه اونام خشک میشن رشد نمیکنن؟ الان دیگه مثل قبل برگ نداره اینارو بدم بهش بنظرتون درست میشه خیلیییییی ناراحتم واسه این ریزشاش

۱۴۰۰-۱۰-۰۹ ۲۲:۵۶:۴۳

کارشناس شماره ۲

رطوبت محیط به چه شکل هست؟ خشک شدن جوانه میتونه بخاطر خشکی هوا، کمبود مواد غذایی هم باشه

۱۴۰۰-۱۰-۰۹ ۲۳:۳۶:۳۸

نیلوفر اسماعیل زاده

دستگاه بخور میذارم از صبح تا شب چهار پنج ساعت میذارم براشون

۱۴۰۰-۱۰-۰۹ ۲۳:۳۹:۲۲

کارشناس شماره ۲

اگر افت نداره همین روند و ادامه بدید و بزارید شرایط ثابت باشه و روند ریزش برگ رو طی دو هفته اینده از همین تاپیک اطلاع بدید ببینید ایا بازهم ریزش برگ ادامه داره؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۰ ۲۳:۴۷:۴۷

نیلوفر اسماعیل زاده

سلام عزیزم من اسید امینه و جلبک دریایی رو تهیه کردم فقط روی یکیش نوشته در فصل رشد گیاه کود دهی را دوهفته یکبار تکرار کنین میخواستم بدونم کی فصل رشد هست و چه کودی باید بدم و این اسید امینه و جلبک دریایی رو چه زمانی با چه فاصله ای باید بدم و وضعیته گله من اینطوری شده دیگه کامل رگاش ریخته ایا امیدی بهش هست،؟?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۹ ۱۱:۵۰:۵۹

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر اسید امینه و جلبک و حتی در این فصل هم میتونید استفاده کنید فقط بین استفاده از دو کود حداقل 10 روز فاصله باشه اسیدامینه دوماه یکبار جلبک هم ماهی یکبار بدید

۱۴۰۰-۱۰-۱۹ ۲۳:۵۵:۴۸

نیلوفر اسماعیل زاده

بنظرتون بریزم توی اب و توی خاکش اضافه کنم زودتر برگ‌میده یا ابپاش کنم تو ساقه هاش و اینکه من همیشه چک میکنم وقتی خاکش خشک باشه اب مبدم یعنی حدودا ده روز یکبار ولی هررررررروقت اب دادم تمام برگاش ریخت

۱۴۰۰-۱۰-۲۰ ۰۹:۱۷:۰۵

کارشناس شماره ۲

ببینید با ابیاری تنها نمیریزه مگر مشکل دیگه ای باشه زهکش حتما چک بشه و بهتره تو این فصل که تهویه کمه اسپری نکنید و در خاکش بدید

۱۴۰۰-۱۰-۲۰ ۲۳:۳۶:۰۳

نیلوفر اسماعیل زاده

ببخشید زهکش چیه ؟چون تمام برگاش با هر بار ابیاری ریخت

۱۴۰۰-۱۰-۲۰ ۲۳:۳۹:۳۰

کارشناس شماره ۲

زهکش به سوراخ های زیر گلدان گفته میشه گلدان های شما باید حداقل 4 سوراخ در انتها داشته باشند که بعد از هر ابیاری مقدار کمی اب از زهکش خارج بشه اینکار هم نشون دهنده سیراب شدن ریشه هست هم نشون دهنده باز بودن زهکش اگر زهکش بسته باشه گیاه دچار پوسیدگی میشه

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۱۹:۳۴:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@