پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حسینی

تعداد سوال: ۱

قارچ زدگی ویژه

تعداد بازدید ۴۲۳

سلام و وقت بخیر این کاکتوس رو حدود ۱۰ ماه قبل هدیه گرفتم. بعد از مدتی دچار قارچ زدگی در ناحیه پایینی (یعنی ساقه های پهن) شد. بعد از قارچ زدگی، ساقه های جدید فرعی بدون تیغ و به صورتی علفی و نازک رشد کردند و بعد از اینکه کمی وزنشون زیاد می شه شروع به خم و جدا شدن از ساقه پایینی می کنند. به گل فروشی مراجعه کردم، یک پودر قارچ کش معرفی کردند که به مدت سه هفته، هفته ای یک بار محلول در آب، آبیاری و روی نواحی قارچ زده اسپری کردم. همچنین بجای یک هفته، هر ده روز آبیاری می کنم و روزی ۳ الی ۴ ساعت مقابل نور آفتاب فیلتر شده قرارش می دم. البته بقیه روز هم پشت پرده و پنجره ای هست که نور زیادی داره. ظاهراً تکثیر قارچ ها متوقف شده، اما مشکلات گیاه هم چنان باقی هست. لطفاً راهنماییم بفرمایید. ممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۰۸ ۱۳:۳۸:۳۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بعد از متوقف شدن قارچ به گیاهتون تقویت کننده ندادید؟

۱۴۰۰-۱۰-۰۸ ۱۴:۲۱:۴۷

حسینی

متشکرم خیر متاسفانه اطلاع نداشتم

۱۴۰۰-۱۰-۰۸ ۱۴:۳۲:۲۷

کارشناس شماره ۲

اگر مطمئن هستید که علایم بیماری قارچی کاملا متوقف شده تقویت گیاهتون رو شروع کنید چون گیاه بعد از بیماری قارچی کمی ضعیف میشه اسید هیومیک سه ماه یکبار 10 روز بعدش کود پتاسیم بالا با غلظت نصف بهش داده بشه و کود پتاسیم بالا هم ماهی یکبار بدید حتما همو جایی که نور خوب فیلتر شده داره قرار بگیره

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۱۰-۰۹ ۰۰:۱۵:۴۲

حسینی

سپاسگزارم چند تا سؤال ایجاد شد. ممنون که پاسخ می دید. ۱. از کجا بفهمم مشکل قارچ کامل برطرف شده. همین که سرایت به ساقه های بالایی نداره کافی هست؟ ۲. میزان اسید هیومیک چقدر باشه؟ ۳. میزان کود پتاسیم غلظت بالا در ماه هایی که اسید هیومیک نمی دم کامل باشه یا نصف؟ ۴. نیاز به قلمه زدن ساقه های نازک بالایی نیست؟ ۵. قرار دادن گلدان بالای پشت بام و نور مستقیم بهتره یا همین نور فیلتر شده؟ ۶. برخی استفاده از پودر زغال در خاک رو برای دفع قارچ پیشنهاد می دهند. شما تأیید می فرمایید؟ سپاس فراوان

۱۴۰۰-۱۰-۰۹ ۰۰:۲۹:۴۹

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله زمانیکه لکه قارچی پیشروی نمیکنه نشون دهنده توقف بیماری قارچی هست میزان استفاده از هر کودی مثل اسید هیومیک دقیقا باید طبق دستور توصیه شده روی بسته باشه برندهای مختلف درصد های مختلف دارند پس حتما از هرجاکه تهیه کردید دستور روی بسته رو مطالعه کنید فقط در پاییز و‌زمستان که گیاه در فاز استراحت هست پتاسیم بالا با غلظت نصف استفاده میشه در بهار و تابستان با غلظت معمول استفاده میشه و خیر نور مستقیم نیاز نداره مقدار کمی زغال در خاک کمک به جلوگیری از رشد قارچ میکنه ولی خیلی کم مراقب باشید بیش از اندازه استفاده نکنید

۱۴۰۰-۱۰-۰۹ ۲۲:۴۴:۵۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@