پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهسا نداف

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ‌زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۲۹۷

سلام من این گیاه رو‌تقریبا بیشتر از یک ساله دارم.اردیبهشت ماه هم گلدون کوچیک شده بود و‌عوضش کردم و تقریبا یکماه پیش شروع کرد به زدن پاجوش‌جدید.ولی الان برگ های یکی از ساقه هاش شروع کرده به زرد شدن و حتی لکه های زرد رو روی برگ های یک ساقه دیگه هم میبینم.و در این بین یک پاجوش جدید هم زده.مشکل کجاس؟ جاش عوض نشده و توی همون اتاقی که تقریبا شش ماهه هست قرارر داره.و ابیاری هم سیخ چوبی میزنم تو‌هاک خشک باشه اب میدم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۱ ۰۹:۳۱:۴۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چندروز یکبار به گیاهتون آب میدید؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۱ ۱۳:۴۶:۳۰

مهسا نداف

عرض کردم هرچقدر خشک باشه هفته ای یکبار ده روز سیخ چوبی میزنم خاک بهش نچسبید اب میدم

۱۴۰۰-۱۰-۱۱ ۱۳:۵۴:۲۷

کارشناس شماره ۲

بله درسته بعد از هرابیاری آب اضافی اززیرگلدان خارج میشه؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۱ ۲۲:۰۱:۳۰

مهسا نداف

بعضی وقتا خیر حس میکنم در حدس میزنم که کافی باشه الزاما باید خارج بشه

۱۴۰۰-۱۰-۱۱ ۲۲:۲۹:۳۱

کارشناس شماره ۲

بله ببینید خارج نشدن اب از زیر گلدان خیلی وقت ها میتونه نشونه بسته بودن زهکش زیر گلدان باشه یا ابیاری ناکافی زامیفولیا گیاهی هست که ریزوم داره و به همین دلیل به ابیاری حساس هست بین دو ابیاری اجازه بدید سه چهارم ارتفاع خاک گلدان خشک بشه بعد گیاه رو ابیاری کنید و در هر ابیاری سعی کنید گیاه رو سیراب کنید و این سیراب شدن با خروج چند قطره اب از زیر گلدان مشخص میشه

۱۴۰۰-۱۰-۱۲ ۱۱:۴۲:۵۷

مهسا نداف

مجکرم گلدون زهکشش سالمه پس ممکنه اون علت دیگه که کم ابی بوده عامل این اتفاق باشه. در کل شرایط گلدون با توجه به اینکه پاجوش جدید داره خوب براورد میشه؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۲ ۱۱:۴۸:۱۲

کارشناس شماره ۲

بله چون پاجوش داده یعنی گیاه ریزوم سالم داره و این نشونه خوبیه فقط ابیاری منطم باشه و براش حتما از کودهای تقویتی مثل اسید هیومیک سه ماه یکبار و کود پتاسیم بالا ۴۵ روز یکبار و فسفر بالا ۴۵ روز یکبار استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۱۰-۱۳ ۰۰:۲۸:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@