پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

جاگیری

تعداد سوال: ۱

بی حال شدن بدن یوکا ویژه

تعداد بازدید ۴۶۶

سلام برگ های گیاه یوکای من بی حال شده و برگ یک شاخه کلا زرد و سپس خشک شد. بعضی ها گفتن آب زیاد دادی .کم کردم بعضی ها گفتن آب کم دادی بیشتر کردم ولی تغیری حاصل نشد. دمای اتاق رو به گرم و نور از پنجره شمالی دریافت می کند

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۳ ۱۲:۵۹:۵۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر شما چند روز یکبار و هربار چه مقدار بهش آب دادید؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۳ ۱۷:۳۰:۳۷

جاگیری

اویل هفته ای دو بار بعد هفته ای یکبار

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۳ ۱۸:۲۸:۳۹

کارشناس شماره ۲

بله ممنون از عکس های ارسالی ببینید یوکا اگر نور و تهوبه بالا نداشته باشه مناسب نگهداری در اپارتمان نیست و مستعد بیماری های قارچی میشه و ابیاری نامنظم میتونه این شرایط و‌تشدید بکنه برای تنظیم ابیاری اجازه بدید بین دو ابیاری حداقل یک سوم ارتفاع خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید و هربار تا اندازه ای آب بدید که چندقطره آب اززیرگلدون خارج بشه و روی برگ ها آب ریخته نشه.جایی قراربدید که نور خوب غیرمستقیم داره و تهویه بالا اگر سطح برگ ها دست کشیدید و حالت پودر خاکستری رنگ دیدید حتما اطلاع بدید

۱۴۰۰-۱۰-۱۴ ۰۰:۰۱:۴۶

جاگیری

بله پودر خاکستری روی بعضی برگ ها بود. بنظرتون بطور موقت در بالکن قرار بدم؟ چند روز پیش کود ۳ بیست بهش دادم . و آب تا جایی دادم که زیر گلدونی پر شد قبلا تا این حد آب نمی دادم

۱۴۰۰-۱۰-۱۴ ۰۷:۰۶:۵۹

کارشناس شماره ۲

بله اون پودر خاکستری دقیقا کپک پودری هست که نوعی قارچ هست و برای کنترلش نیاز به استفاده از سموم مسی مثل اکسی کلرور مس یا بردوفیکس دارید دو بار به فاصله 7 روز از این سم استفاده کنید الان که هوا سرده در بالکن اگر هم قرار دادید حتما شب ها کاورش کنید

۱۴۰۰-۱۰-۱۴ ۲۳:۱۷:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@