پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

دنیا زینالی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۹۷۹

سلام . وقت بخیر ببخشید گل سانسوریا من یک برگش از قسمت پایین زرد مایل به قهوه ای شده . میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که دلیلش چیه و چیکار کنم برای رفع مشکل ؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۱۶:۱۳:۴۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .بقیه ی برگهای سانسوریا تون از نوع سبز هستند ؟ یعنی ابلق نیستند ؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۱۶:۳۰:۵۷

دنیا زینالی

فقط دو برگ اینطور شده . البته برگ دومی کمتر بقیه برگ ها سالم هستند.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۱۶:۳۵:۲۵

دنیا زینالی

عکس برگ دومی

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۱۶:۳۶:۳۰

دنیا زینالی

همه برگ ها از یک نوع هستند .

۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۱۶:۳۸:۳۴

کارشناس شماره ۱

از کود خاصی استفاده کردید ؟ آبیاری به چه صورت انجام میشه ؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۲۳:۲۶:۰۹

دنیا زینالی

هفته ای یکبار ، به اندازه یکم کمتر از یک لیتر آب میدم . کود هم فقط یبار موقع خرید خود گل فروشی پای گل ریخت . الان 5 ماه هست که گذشته .

۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۲۳:۳۱:۰۰

دنیا زینالی

ببخشید الان اون برگی که زرد شده بود کلا پلاسید و حالت پوسیدگی داره و افتاد ?

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۸ ۰۴:۲۶:۴۵

کارشناس شماره ۱

بعلت رطوبت زیاد و تهویه ی نامناسب به بیماری قارچی دچار شده .بهتره برگ ی که پوسیده شده رو جدا کنید و یکبار با سم مانکوزب گیاه رو سمپاشی کنید اگر سوال دیگه ای دارید بفرمایید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۰۸ ۱۰:۴۸:۱۶

دنیا زینالی

سپاس از لطف و راهنماییتون . ببخشید یه سوال دیگه داشتم . دو تا از برگ های دیگه که قدشون بلنده دارن همینطور میشن.امکانش هست که از قسمتی که سالم هست برش بزنم و داخل خاک بکارم؟ یا ریشه نمیگیره؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۹ ۰۱:۰۲:۳۹

دنیا زینالی

اون برگ پوسیده رو جدا کردم . این هم عکس دو برگ دیگه هست که همونطور دارن میشن . قدشون بلنده حیفم میاد جدا کنم . همونطور که در سوال قبل پرسیدم امکانش هست که از قسمتی سالم هست برش بزنم و داخل خاک بکارم ؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۹ ۰۱:۱۰:۲۴

دنیا زینالی

عکس

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۹ ۰۱:۱۵:۴۱

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد . بله میتوانید از قسمتهای سالم برگ قلمه بگیرید و در آب یا خاک ریشه دار کنید .البته بعد از ریشه دار شدن جوانه های جدید به رنگ سبز خواهند بود .بهتره چون برگها در حال زرد شدن هستند و این روند تقریبا سرعت دارد , گیاه را از گلدان درآورده و وضعیت ریشه ها و زهکش ته گلدان را بررسی کنید .اگر بعد از انجام این کارها سوالی براتون پیش آمد بفرمایید تا راهنماییتون کنم

۱۳۹۹-۰۶-۰۹ ۱۰:۱۶:۴۲

دنیا زینالی

سلام و عرض ادب بانو جان . بسیار ممنونم از توضیحات و راهنماییتان . چشم

۱۳۹۹-۰۶-۰۹ ۱۰:۴۵:۰۹

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم میتونید تا رفع مشکل گیاه سانسوریاتون با ما از طریق همین تاپیک در ارتباط باشید

۱۳۹۹-۰۶-۰۹ ۱۹:۴۶:۱۵

دنیا زینالی

سلام و عرض ادب بانو جان . ببخشید من طبق فرمایشتون گل رو از خاک خارج کردم . خاک گلدان رو زیر رو کردم و زهکش رو کنترل کردم . خاک همراه با کود جدید گرفتم . نصف از خاک قبلی ریختم و نصف خاک جدید که همراه با کود بود . فقط یه موضوع نگرانم کرده که مجدد باعث خراب شدن گیاه نشه . داخل خاک قبلی که داخل گلدان بود تعدادی کرم های ریز سفید رنگ بود ! داخل خاک سم زدیم مقداری از خاک جدید ریختیم و بعد گل گذاشتیم و مجدد از خاک جدید ریختیم . البته کمی پیاز گیاه خیس و نرم بود . نمیدونستم باید چیکار کنم . مجبور شدم گلدون رو موقتا پر کنم که گل خراب نشه تا به شما پیام بدم .

۱۳۹۹-۰۶-۱۲ ۰۱:۵۷:۲۸

دنیا زینالی

سلام و عرض ادب بانو جان . ببخشید من طبق فرمایشتون گل رو از خاک خارج کردم . خاک گلدان رو زیر رو کردم و زهکش رو کنترل کردم . خاک همراه با کود جدید گرفتم . نصف از خاک قبلی ریختم و نصف خاک جدید که همراه با کود بود . فقط یه موضوع نگرانم کرده که مجدد باعث خراب شدن گیاه نشه . داخل خاک قبلی که داخل گلدان بود تعدادی کرم های ریز سفید رنگ بود ! داخل خاک سم زدیم مقداری از خاک جدید ریختیم و بعد گل رو گذاشتیم و مجدد از خاک جدید ریختیم .

۱۳۹۹-۰۶-۱۲ ۰۱:۵۹:۰۰

کارشناس شماره ۱

از چه سمی برای از بین بردن کرمها استفاده کردید ؟

۱۳۹۹-۰۶-۱۲ ۱۰:۱۶:۱۸

دنیا زینالی

اسمش رو فراموش کردم . گفتن برای از بین بردن شته و ... هست .

۱۳۹۹-۰۶-۱۲ ۱۲:۳۰:۲۴

دنیا زینالی

و اون دو برگی که زرد و شل شده بودند که قدشون بلند بود رو از قسمت سالم بریدم و داخل خاک با بقیه برگها کاشتم .

۱۳۹۹-۰۶-۱۲ ۱۲:۳۳:۰۵

دنیا زینالی

سلام مجدد . امروز از این سم با آب مخلوط کردم و داخل گلدان ریختم ?

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۱۲ ۱۸:۲۱:۱۴

کارشناس شماره ۱

این سم قارچ کش هستش و روی شته ها و حشرات تاثیری نداره برای از بین بردن کرمها و حشرات میتونید از دیازینون استفاده کنید .اگر سوال دیگه ای هست فرمایید تا راهنماییتون کنم

۱۳۹۹-۰۶-۱۲ ۲۱:۰۱:۳۰

دنیا زینالی

ممنون از راهنماییتون .ببخشید اون دوتا برگی که از گیاه جدا کرده بودم و قسمت سالم رو بریدم و مجدد داخل خاک گذاشتم ، یکیش مجدد زرد و شل شد از قسمت پایین . این بار مجدد قسمتی که خراب شده بود رو برش زدم و گذاشتم داخل آب تا ریشه بزنه بعد داخل خاک بکارم . ایرادی نداره؟

۱۳۹۹-۰۶-۱۳ ۱۵:۳۲:۴۲

کارشناس شماره ۱

لطفا بفرمایید کودی که تو ترکیب خاک استفاده کردید چه نوع کودی بوده و به چه اندازه با خاک ترکیب کردید ؟ منظورم نسبت خاک و کود هستش

۱۳۹۹-۰۶-۱۳ ۱۵:۳۶:۴۹

دنیا زینالی

گل فروشی یه خاک مخلوط با کود و... داد .

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۱۳ ۱۶:۰۶:۱۵

کارشناس شماره ۱

خاکش خوبه .سعی کنید مدتی ابیاری و رطوبت و تهویه رو کنترل کنید ببینید باز برگها زرد میشن یا نه بهتره گلدان را در جایی قرار بدید که تهویه خوب باشه و دما هم زیاد بالا نباشه لطفا همچنان با ما در ارتباط باشید متشکرم

۱۳۹۹-۰۶-۱۳ ۲۱:۱۴:۰۹

دنیا زینالی

سپاسگزارم از پاسخگویی و راهنماییتان چشم??

۱۳۹۹-۰۶-۱۵ ۱۲:۳۲:۳۰

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم موفق باشید . لطفا اگر مشکل حل نشد اطلاع بدید تا راهنماییتون کنیم

۱۳۹۹-۰۶-۱۵ ۲۱:۰۶:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@