پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

طاهری

تعداد سوال: ۱

ویژه شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۴۲۷

سلام گلدون شفلرا دارم از گلدونی که خریده بودم باهمون خاک کامل گذاشتم توی گلدون جدید حس میکنم گلدون براش گشاد بود ریشه ها هواکشیدبرگ هایش تازه و خوب بود ولی میریخت چند روز بعد خاک اوردم که درست کنم توی خاکش هزارپا و کرم های ریز داشت خاک راعوض کردم وسم زدم به خاک چون نصفش مونده بود برگهایش تغییر رنگ هم دادند و میریزند احساس میکنم ساقه ها هم دارند زرد می شوند اگه میشه راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۵ ۱۸:۴۱:۲۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . زمان مناسبی رو برای تعویض خاک انتخاب نکردید . اکثر گیاهان در این فصل در حالت رکود قرار دارند و هر گونه جابجایی میتونه به گیاه شوک وارد کنه یا اینکه گیاه رو کاملا از بین ببره . آبیاری رو چطور انجام میدید ؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۶ ۰۰:۱۷:۱۱

طاهری

هفته ای یک بار خیلی زیاد هم نمیدم

۱۴۰۰-۱۰-۱۶ ۰۰:۱۹:۱۶

کارشناس شماره ۱

شفلرا گیاهی هستش که به آبیاری متوسط نیاز داره یعنی باید بین دو آبیاری ، حتما خاک گلدون نسبتا خشک شده باشه و بعد گیاه ابیاری بشه . فعلا مدتی آبیاری رو کنترل کنید . اگر هفته ای یکبار ،خاک گلدون خشک نمیشه و هنوز رطوبت داره از آب دادن خودداری کنید .

۱۴۰۰-۱۰-۱۶ ۰۰:۲۳:۱۹

طاهری

کودسه بیست بهش ندم ؟ برگهاش داره لول میشه یکی دوتاش لک سیاه داره قارچ نیستند ؟ ضدقارچ لازم نیست ؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۶ ۰۰:۲۷:۱۵

کارشناس شماره ۱

سه بیست نه ، در این فصل نیازی نداره ، آیا در برگهایی که حالت لوله ای دارند اثری از وجود آفت مثلا تار عنکبوت یا شته و ... مشاهده میکنید ؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۶ ۰۰:۲۹:۳۶

طاهری

خیر ولی دست میخوره به گلدون چند تا برگ میفته

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۶ ۰۰:۳۵:۳۶

کارشناس شماره ۱

بهش یکبار سم کنفیدور بزنید و یک هفته بعد بهش سم قارچ کش بصورت آبیاری بدید . قارچ کش سیستمیک باشه . سمپاشی را در هوای آزاد و دور از نور مستقیم انجام بدید و از ماسک و دستکش استفاده کنید .

۱۴۰۰-۱۰-۱۶ ۱۶:۳۸:۰۲

طاهری

اینکه ساقه هاش داره زرد میشه چی ؟ دیر نمیشه هفته قبل سم هزارپا کاربایل سوین دادم از اونموقع ساقه هاش داره زرد میشه برگهاش انگار داره زرد میشه از پایین

۱۴۰۰-۱۰-۱۶ ۱۶:۴۳:۱۵

کارشناس شماره ۱

آیا سمپاشی رو در داخل منزل انجام دادید ؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۷ ۰۷:۵۹:۳۰

طاهری

سلام توی آب ریختم و آبدهی کردم

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۱۱:۱۳:۲۶

کارشناس شماره ۱

معمولا وقتی سم در داخل منزل استفاده میشه بعضی گیاهان بهش واکنش نشون میدن و ممکنه دچار تنش بشن . بهتره سموم در فضای آزاد به گیاه داده بشن تا گیاهان دچار تنش نشن . باید به گیاهتون زمان بدید تا این تنش رو پشت سر بزاره کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۲:۲۷:۴۱

طاهری

تهران هستم

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۲:۳۰:۰۳

کارشناس شماره ۱

پس الان نمیتونید بزاریدش بیرون چون اختلاف دمای داخل و بیرون خیلی زیاده ، تو خونه میتونید جاش رو تغییر بدید و به محیطی خنکتر منتقل اش کنید؟ البته باید نور کافی هم داشته باشه

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۲:۳۲:۳۵

طاهری

اتفاقا الان توی پذیرایی هست توی آشپزخونه چون نور جنوبی داریم ولی پشت پنجره خیلی سردتره به نظرتون اونجا بگذارم ؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۲:۳۶:۴۴

کارشناس شماره ۱

سرما نباید از پنجره به برگها یا گلدان برسه ، همین که محیط کمی خنک باشه کافیه . اگه میتونید با فاصله از پنجره بزارید و شرایط رو براش مهیا کنید خوب هستش .

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۲:۴۸:۴۸

طاهری

ممنونم از کمکتون امیدوارم حالش بهتر بشه فقط سم قارچ رابه برگهاش زدم بعد باآب بشورمش ؟ چند ساعت روبرگها بمونه ؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۲:۵۱:۳۶

کارشناس شماره ۱

انشالا که بهتر میشه . قارچ کش رو بصورت آبیاری باید بدید و سم حشره کش رو روی برگها اسپری کنید . دو سه ساعت کافیه .

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۳:۵۳:۴۵

طاهری

ممنونم از راهنماییتون

۱۴۰۰-۱۰-۱۸ ۲۳:۵۶:۴۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۱۰-۱۹ ۲۳:۳۳:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@