پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

گل کلانکولا ویژه

تعداد بازدید ۲۸۵

سلام وقت شما بخیر ممنون از سایت خوبتون یکسال پیش گلدان کلانکولا پر از گل گرفتم گلها که خراب شد از انتهای ساقه بریدم و الان در بالکن نگهداری می کنم فکر می کردم تا الان دیگه بایستی غنچه می داد ولی هیچ اثری از غنچه و گل نیست میشه کاری کرد گل بده

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۱۹:۱۱:۴۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . از لطف شما نسبت به کافه گلدون سپاسگزاریم . کالانکوئه معمولا اواخر پاییز تا اواخر زمستان غنچه هاش ظاهر میشن .الان زوده .اگر دوست دارید زودتر به گل بره باید بزارید هوا سردتر بشه و حدود یک الی دوماه گیاه رو در تراس و در معرض سرما قرار بدید ( البته نه یخبندان ) و بعد از دوماه سرما دهی گلدان را به داخل منزل انتقال بدید .با این کار گیاه فریب میخوره و غنچه هاش ظاهر میشن .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۰۷ ۲۳:۲۵:۰۲

نوشین اسدییان

پس الان کار خاصی برای آمادگی گیاه برای گلدهی نبایستی انجام بدهم؟مثل دادن کود و....

۱۳۹۹-۰۶-۰۸ ۰۰:۲۹:۲۰

کارشناس شماره ۱

میتونید برای مقاومت گیاه و گلدهی بیشتر از کود پتاس بالا ۳۶_۱۲_۱۲ هر دو هفته یکبار استفاده کنید .

۱۳۹۹-۰۶-۰۸ ۱۰:۴۵:۵۰

نوشین اسدییان

سلام وقت شما بخیر عذر می خوام به نظر می آید که خاک گلدان کم شده اگر صلاح می دانید خاک به آن اضافه کنم چه خاکی بگیرم؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۱۸:۴۲:۵۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .خاک مخصوص ساکولنت و یا مخلوط خاک کاکتوس و خاکبرگ به نسبت مساوی براش خوبه .اگر سوالی هست در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۲۳:۲۳:۱۵

نوشین اسدییان

سلام و عرض ارادت این گیاه را من درون باکس کنار ساکولنتهای دیگر کاشته ام . برگهای آن حالت سوختگی پیدا کرده اند. چه صلاح می دانید؟ اگر در زمستان همانجا بماند گل می دهد؟ آیا برگهای صدمه دیده را جدا کنم؟ آیا بهتر نیست دوباره در گلدان بکارم و به داخل خانه بیاورم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۱۵:۰۸:۰۸

نوشین اسدییان

این هم عکس کاملتر

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۱۵:۰۹:۲۸

نوشین اسدییان

برگهای صدمه خورده اینجا واضحتر است

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۱۵:۱۰:۴۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .وقتی گیاهان یکباره در معرض نور مستقیم قرار میگیرند دچار تنش میشوند .بهتره اجازه بدید گیاه در همین وضعیت باقی بماند و به محیط عادت کند .سرشاخه ها حاکی از این است که گیاه آماده ی گلدهی است .اگر آنرا به داخل ببرید زودتر از موعد به گل میرود و چون هوای داخل تقریبا با دمای بیرون اختلاف چند درجه ای دارد ممکن است دوباره گیاه واکنش معکوس نشان دهد .فقط در زمانهایی که دما نزدیک صفر و یخبندان است گلدان را از سرما محافظت نمایید .

۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۲۳:۵۶:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@