پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

احمدخانی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن کنتیا ویژه

تعداد بازدید ۴۳۳

سلام وقت بخیر ۱۰ روز کنتیا رو خریداری کردم،بعد از خریداری همونجا گلدان تعویض شد.برای بار اول با قارچ کش یاس شیمی آبیاری شد،مجدد ۴ روز بعد نیز به دلیل خشکی خاک آبیاری شد.در کنار گلدان کاسه آب بجای جزیره گذاشته شده.از ۳ روز پیش لامپ رشد گیاه به فاصله ۵۰ سانت، روزی ۸ ساعت گذاشته شد.بخار سرد هم از روز گذشته استفدا شد.اما از همان ابتدا نوک برگها زرد شده و هر روز بیشتر میشود.لطفا راهنمایی کنید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۹ ۰۰:۲۵:۳۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر پشت برگ ها حالت تار عنکبوت یادونه سیاه هم میبینید؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۹ ۱۲:۳۷:۳۴

احمدخانی

نه لکه سیا یا تار عنکبوتی نیست.فقط زردیش بیشتر میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۹ ۱۲:۴۴:۲۴

کارشناس شماره ۲

عکس قارچکشی که استفاده کردید رو ارسال میفرمایید؟ و فقط اسپری کردید یا در اب هم دادید؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۹ ۲۳:۵۷:۲۵

احمدخانی

۱ قاشق مرباخوری را در ۱ لیتر آب مخلوط کردم و تقریبا ۳ تا گلدان را آبیاری کردم.اسپری نکردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۰ ۰۰:۵۱:۵۲

کارشناس شماره ۲

بله این قارچکش برای ریشه مناسب هست برگ های گیاه شما حالت سوختگی پیدا کردند احتمال اسیب زمان تعویض گلدان بسیار هست و از طرفی بهتره یک دوره لامپ رشد رو خاموش کنید و روند تغییرات علایم رو بررسی کنید

۱۴۰۰-۱۰-۲۰ ۲۳:۴۵:۱۵

احمدخانی

همزمان ۸ تا گل خریده بودم اما فقط دو تا از گلها مشکل پیدا کردن،کنتیا و زاموفیلیا. زاموفیلیا هم برگهاش زرد شده.حال بقیه خیلی خوبن. لامپ رشد رو از زاموفیلیا هم جدا کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۰ ۲۳:۵۲:۴۱

کارشناس شماره ۲

بله از این گلدون هم جدا کنید موقتی و روند تغییرات و بررسی کنید زامیفولیا به ابیاری زیاد هم حساسه مراقب ابیاریش باشید هرزمان سه چهارم خاکش خشک شد بهش اب بدید سه ماه یکبار بهش اسید هیومیک دوماه یکبار اهن و ماهی یکبار کود فسفر بالا و پتاسیم بالا بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۱۹:۳۰:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@