پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه موسی رضا

تعداد سوال: ۳

پژمردگی پتوس ویژه

تعداد بازدید ۳۰۵

سلام من گیاهم را حدود ۱ سال پیش از خودتون خریدم، همه چیز خوب بود. ۲ ماه است که جابجا شدیم. در منزل قبلی نزدیک گلدانم شوفاژ بود اما اینجا نه، گفتم شاید به خاطر سرماست و گلدان را کمی آن طرف تر نزدیک شوفاژ منتقل کردم، اما الان باز هم حدود ۲ هفته است که گیاهم بهتر نشده و برگ ها پژمرده و زرد می شوند. البته همه گیاه اینجوری نیست و برخی از قسمت ها پژمرده شده اما فکر می کنم داره زیاد می شه. آبیاری و تور هم به نظرم مشکلی نداره. لطفا راهنمایی کنید، ممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۱۹ ۲۰:۰۲:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گاهی اوقات گیاهان بعلت جابجایی و نوسان دما مخصوصا در فصول سرد دچار تنش ناگهانی میشن . الان دمای محیط حدودا چند درجه است ؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۹ ۲۳:۴۶:۵۹

فاطمه موسی رضا

دما فکر می کنم نرماله، ۲۴ ۲۵ درجه، یه عکسم می زارم براتون از زرد شدن برگ ها،

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۰ ۰۷:۳۸:۲۴

کارشناس شماره ۱

سنگریزه های روی خاک رو بردارید . چون گیاه ساقه های بلندی داره ممکنه این ساقه ها دیگه مثل قبل سرحال و شاداب نشن بهتره گیاه رو هرس کنید تا شروع به جوانه زایی کنه . ساقه های هرس شده رو میتونید به قطعات کوچکتر تقسیم کنید و در اب یا خاک ریشه دار کنید .

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۰۰:۰۸:۱۹

فاطمه موسی رضا

غبارپاشی پتوس رو هم می تونید توضیح بدید، بخور سرد خوبه به عنوان غبارپاشی؟

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۰۶:۵۶:۱۲

فاطمه موسی رضا

هرس کردن پتوس رو هم می شه بگید، ممنون می شم

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۰۷:۰۰:۳۷

کارشناس شماره ۱

نه بخور سرد نیازی نیست . اگه محیط گرمه هر چند روز یکبار از فاصله ی دور ، روی گیاه آب اسپری کنید . برای هرس کردن هم باید ساقه های گیاه رو از زیر ِ محلِ رویش برگ قطع کنید تا بتونید از ساقه های قطع شده به عنوان قلمه استفاده کنید . میتونید ساقه ها رو داخل اب قرار بدید و وقتی ریشه ها یکی دو سانت شدند ، قلمه ها رو به خاک منتقل کنید .

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۲۱:۵۴:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@