پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Zahraaghaei

تعداد سوال: ۱

برگای اسپاتیم دوسع روز شروع کرده ب زرد شدن ویژه

تعداد بازدید ۱۷۳

سلام وخسته نباشید.من یه اسپاتی دارم‌پارسال خریدم خیلی خوب و سرحال بود ولی دویه روزه شروع کرده ب زرد شدن.اول اینکه نوک برکهاشم میسوزه اگ اب دیر بدم خیلی پژمرده میشه بخاطر همین هر ۲ روز یبار اب میدم.کود هم میدادم‌تا شهریور خاکش هزارپا هم داره ک ی مدت سم میدادم.تازگیا باز هزارپای ریز دیدم تو زیر گلدونیش از لحاظ نور هم فک میکنم جاش خوبه نور مستقیم نیس زیر پنجرست پشت پرده ممنون میشم بگیر چ نوع کود و سمی بدم‌بهش اینجا کود ۳بیست و سم سوین گیر نمیاد

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۰۹:۳۸:۰۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر به جای سوین از سموم ایکون ۱۰ یامالاتیون هم میتونید استفاده کنید و بین دو ابیاری سطح خاک خشک میشه؟

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۱۴:۱۳:۱۳

Zahraaghaei

بله خشک میشه

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۱۷:۵۶:۵۲

Zahraaghaei

راستش خیلی برگ دراورده جا واسه چک کردن‌نیس خودشم خاکش انگار خاک نیس ۹۹درصد برگو چوبه?

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۱۸:۰۱:۰۶

کارشناس شماره ۲

خب دقیقا چون ترکیب خاکش خیلی سبکه سریع خشک میشه و نیاز به ابیاری بیشتر داره خاک مناسب برای این گیاه ترکیبی از کوکوپیت، پرلیت، پیت ماس و ورمی کمپوست هست که بتونه مقداری اب رو حفظ بکنه دو روز یکبار برای ابیاری در زمستان خیلی زیاده بین دو ابیاری حتما نیاز هست یک سوم ارتفاع خاک خشک بشه که این خشک شدنو با یک سیخ چوبی هم میتونید بسنجید

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۱۹:۲۳:۵۴

Zahraaghaei

الان میتونم‌خاکشو عوض کنم یا بمونه بهار ک شد عوض کنم

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۲۰:۱۳:۰۸

کارشناس شماره ۲

بهتره اوایل بهار تعویض خاک انجام بشه که تنش کمتر باشه

۱۴۰۰-۱۰-۲۲ ۲۲:۲۴:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@