پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

احسان سهرابی

تعداد سوال: ۳

مشاهده هزارپا در زیر گلدانی ویژه

تعداد بازدید ۸۰۶

با سلام و عرض خسته نباشید. من مدتی هست که توی زیر گلدانی دیفن باخیام مثلا هر دو هفته یکبار یه هزارپای خشک شده می‌بینم. می‌خواستم بدونم باید چیکار کنم؟ ولش کنم به حال خودش؟ یا اینکه لازمه که کاری انجام بدم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۱۹:۱۰:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . معمولا در خاکهایی که حاوی خاکبرگ هستند ، وجود چنین حشراتی طبیعی هستش چون این حشرات به روند پوسیدگی خاک کمک میکنند ،اما اگر تعدادشان زیاد باشه ممکنه گیاه رو دچار آسیب کنند . اگر به مرور تعداد اونها زیاد شد میتونید از سم دیازینون برای از بین بردن اونها استفاده کنید . سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۲۲:۰۳:۴۹

احسان سهرابی

سلام. من توی تاپیک زیر تعداد کامنت‌هام تموم شد و مجبور شدم از اینجا بحث رو ادامه بدم... https://forum.cafegoldoon.com/t opic/detail/7072 نه اتفاقا خاک گلدون نسبتا زود خشک می‌شه. زهکش خوبی هم داره خیلی سریع بعد از آبیاری، آب از تهش خارج میشه. (البته حواسم هست که زیر گلدون بعد از آبیاری خشک بشه) توی تصویر میتونین ظاهر گلدون و خاک رو مشاهده کنید. (طول و عرض و ارتفاع گلدون هم حدود ۱۵ سانتیمتر هست)

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۲ ۲۳:۰۷:۳۱

کارشناس شماره ۱

فعلا نیازی به استفاده از سم نیست . اگه متوجه شدید که تعداد هزارپاها داره بیشتر میشه میتونید از سموم حشره کش استفاده کنید .سمپاشی در داخل منزل و در معرض نور زیاد ، انجام نشه .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش
۱۴۰۰-۱۰-۲۳ ۲۳:۳۰:۴۹

احسان سهرابی

ببخشید سقف کامنت‌های من در تاپیکی که لینکش رو گذاشتم پر شده... https://forum.cafegoldoon.com/topic/detail/7072 میشه از اینجا ادامه بدم بحث رو؟

۱۴۰۰-۱۰-۲۴ ۱۰:۱۶:۴۸

کارشناس شماره ۱

بله میتونید

۱۴۰۰-۱۰-۲۵ ۰۰:۲۹:۳۲

احسان سهرابی

سلام. وقت بخیر. خسته نباشید. ببخشید یه سوالی داشتم. من الان خاک گلدون دیفن باخیام رو که قبلا بیرون برام پر کرده بودن، زیر و رو کردم و اینارو دیدم... میخواستم بدونم اینا چی هستن؟ چیز بدی هستن یا طبیعیه؟ ممنون میشم جواب بدین.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۱۷ ۲۱:۱۳:۱۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر اون دونه های سفیدرنگ منظورتونه ؟

۱۴۰۰-۱۱-۱۷ ۲۳:۳۶:۳۰

احسان سهرابی

نه اونایی که شبیه پوست تخمه هستند.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۱۷ ۲۳:۴۲:۲۵

کارشناس شماره ۱

اونا سبوس هستند که برای سبک شدن ، در ترکیب خاک استفاده میکنند موردی نیست

۱۴۰۰-۱۱-۱۷ ۲۳:۴۴:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@