پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نراقی پور

تعداد سوال: ۱

سلام من با کارشناس شماره یک میخوام صحبت کنم ویژه

تعداد بازدید ۳۰۵

زاموفیلیای من برگهاش لول میشه ونوک برگاش قهوه ای شده و رو برگاش سفیدک زده پاجوشش رشد نمیکنه رشدش متوقف شده

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۶ ۱۵:۲۲:۰۲

نراقی پور

وسط پاجوش برگ ها باز نشده زرد شده ممنون میشم راهنماییم کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۶ ۱۵:۴۱:۱۵

نراقی پور

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۶ ۱۵:۴۲:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام و عرض ادب . لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت هستش و در هر نوبت آبیاری چه مقدار آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۰۰:۴۶:۰۲

نراقی پور

سلام هر سه هفته یک بار ب میزان ۲ لیوان پر آب ممکنه زاموفیلیا قارچ گرفته باشه و اینکه اگه قارچ باشه الان میتونم خاک گلدون رو عوض کنم و آیا این قارچ ب بقییه گل هام سرایت میکنه ؟؟؟

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۰۱:۰۵:۵۲

کارشناس شماره ۱

این نشانه ی بیماری قارچی نمیتونه باشه اما بهتره از نظر سلامت ریشه و ریزوم مورد بررسی قرار بگیره .گیاه مشکل محیطی و آبیاری داره آیا در زمان آبیاری آب از زیر گلدان خارج میشه ؟ محیط حدودا چه دمایی داره ؟ آیا آب به راحتی در خاک گلدان نفوذ میکنه ؟

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۱۱:۳۲:۲۴

نراقی پور

گیاه رو پشت پنجره گذاشتم ب فاصله یک متر و اینکه پرده در کل روز کشیده هست که نور کافی ب گل ها برسه دماش هم خوبه در خصوص آبیاری نمیدونم و اینکه نمیدونم چ میزان آب باید بدهم در چه فاصله زمانی خودم هم به خاکش شک دارم به خاطر همین میخوام خاکش رو کلا عوض کنم فقط میخام بدونم عوض کردن خاک تو این زمان مشکلی پیش نمیاره برا گلم و اینکه چ خاکی مناسب گل هست که از همون خاک استفاده کنم دوست دارم گلم زودتر حالش خوب بشه و پیشگیری کنم از بیماریش

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۱۱:۴۳:۳۸

نراقی پور

نگران سلامت ریشه و ریزوم هاش هستم نمیدونم آب خارج میشه از گلدون یا نه

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۱۱:۴۶:۳۸

کارشناس شماره ۱

معمولا تعویض خاک در این فصل به صلاح نیست اما برای گیاهانی که وضعیت بحرانی دارند و باید ریشه ها شان چک بشه , چاره ای نیست و باید اینکار و انجام بدید . بهتره از مخلوط پیتماس و پرلیت به نسبت مساوی استفاده کنید . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .برای اطمینان از باز بودن زهکش گلدان میتوانید زیر گلدان را ببینید و بررسی کنید که سوراخ باز است یا بسته شده ویا اگر بعد از آبیاری آب از ته گلدان خارج نشود یا به معنای بسته شدن زهکش هستش که در اینصورت میتوانید با یک سیخ چوبی سوراخ ته گلدان را باز کنید ویا به این معنی هستش که در زمان آبیاری , مقدار آبی که در گلدان میریزید کافی نیست .

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۱۲:۱۲:۴۴

نراقی پور

وقتی دارم خاک رو عوض می کنم از کجا بفهمم که ریشه ها قارچ گرفته گیاه یا نه ؟ و اگه قارچ داشت چ کاری باید انجام بدم

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۱۲:۲۰:۰۹

کارشناس شماره ۱

اگه ریشه ها پوسیدگی سیاه داشت یا به راحتی جدا میشد یا ریزوم و ریشه در حال پوسیدن و آبکی شدن بود باید تمام قسمتهای آلوده رو جدا کنید و به تهش قارچ کش بزنید و بعد دوباره در خاکی جدید و گلدانی کوچکتر بکارید اما اگه ریشه ها کاملا سالم بودند یکی دو ساعت گیاه رو در اب قرار بدید و بعد در خاک بکارید .

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۲۳:۳۹:۰۹

نراقی پور

خیلی ممنونم از راهنمایی های خوبتون سلامت و برقرار باشید??????

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۲۳:۴۷:۲۹

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۲۳:۵۲:۴۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@