پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مطهره حسینی

تعداد سوال: ۱

علت پوک شدن و ریزش برگ ها ویژه

تعداد بازدید ۲۹۹

سلام وقت بخیر من این بنسای رو شهریور ماه خریدم بعد چند روز برگ هاش شروع کردن به ریخت و تو کمتر از یک ماه تمام برگ هاش ریخت حدودا یک‌ ماه پیش هم تمام تنه اش شده بود برفک های سفید که با گوش پاک تمیزش کردم اینم بگم که تنه های خیلی پوک شده یعنی اول دو طرف تنه اش بود ولی الان تنه وسطی هم پوک شده باید براش چیکار کنم؟!

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۶ ۱۸:۴۴:۵۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . اگه تنه کاملا پوک شده باشه متاسفانه گیاه از دست رفته و دیگه سبز نمیشه .

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۰۰:۴۷:۴۰

مطهره حسینی

نه به طور کامل هم نیست دو طرفش و اون قسمت کوچیک پایین علت پوک شدنش اصلا چیه؟ باید چیکار کنم که برای کل تنه این اتفاق نیوفته؟

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۰۱:۰۵:۱۶

کارشناس شماره ۱

گاهی اوقات تنش های دمایی و محیطی و یا شیوع بیماری بعلت نگهداری نادرست باعث بروز این مشکل میشه . معمولا در گیاهان پیوندی مثل بونسای شما , وقتی تنه یا ریشه پوک بشه متاسفانه دیگه نمیشه براش کاری انجام داد و البته این هم بستگی به شدت آسیبِ وارده به بافت درونیِ گیاه داره , بهر حال گلدان رو در کنار پنجره ی نورگیر قرار بدید و هرزمان خاکش خشک بود بهش آب بدید اگه شدت آسیب زیاد نباشه ممکنه دوباره برگ بزنه . یکبار هم بهش کود فسفر بالا با دوزِ کم بدید .

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۱۲:۰۷:۰۰

مطهره حسینی

خیلی ممنونم از توضیحاتتون باشه فقط میشه یکم دقیق تر بگین که چقدر بهش باید از این کود بدم و هر چند وقت؟

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۱۳:۱۰:۳۸

کارشناس شماره ۱

یکبار فعلا کود بدید کافیه . البته در این فصل ، یک قاشق چایخوری سرخالی از کود را در ۳ لیتر آب حل کنید و بهش بدید . برای آبیاری باید زمانی که خاکش خشکه سیرآبش کنید .

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۲۳:۴۷:۲۲

مطهره حسینی

باشه بازم ممنونم

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۲۳:۵۰:۴۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۲۳:۵۳:۰۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@