پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

صالحی

تعداد سوال: ۱

نگهداری انواع بونساها ویژه

تعداد بازدید ۳۷۸

سلام خسته نباشید آیا نحو ه ی نگهداری بونساهای مختلف با هم فرق دارد ؟همچنین نگهداری بونسای تراریوم هم با بونساهای بیرون از شیشه متفاوت است؟ ممنون

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۰۸:۲۱:۲۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله بونسای تراریوم بدلیل نوع محفظه بسته نکهداری متفاوتی داره و ابیاری کمتری میخواد ولی بقیه بونسای ها تقریبا شبیه هستند شما شیوه نگهداری کدوم مد نظرتون هست؟

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۱۴:۱۸:۰۴

صالحی

ممنون من هر دو نوع رو دارم ولی یک مقدار اطلاعات در زمینه بونسای جنسینگ تراریوم میخواستم شرایط نگهداریش

۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۱۵:۴۴:۴۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ببینید بونسای جنسینگ نیاز به تهویه وزهکش داره که باتوجه به شرایط تراریوم این حالت براش امکان پذیرنیست پیشنهاد میکنم گیاه رو‌در گلدان دارای سوراخ زهکش نگهداری کنید وابیاری کامل انجام بشه و حتما از باز بودن سوراخ زهکش اطمینان حاصل کنید عمر بونسای در تراریوم معمولا کم میشه بدلیل تهویه نداشتن انتهای گلدان اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۱۰-۲۸ ۰۰:۳۶:۱۳

صالحی

ممنون از راهنمایی هایتان فقط الان اگر از تو شیشه به گلدان انتقال بدهم با توجه به فصل سرما خراب نمیشود و خاک مناسبش چه خاکیه

۱۴۰۰-۱۰-۲۸ ۱۴:۴۴:۰۱

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بهتره اواخر اسفند اینکارو انجام بدید و برای کم کردن تنش وقتی به گلدون منتقل کردید تا یک هفته روی گلدون رو یک پلاستیک شفاف بکشید و چند سوراخ برای برقراری جریان هوا روی کیسه ایجاد کنید تا گیاه دچار تنش رطوبتی نشه و‌کم کم به محیط عادت بکنه

۱۴۰۰-۱۰-۲۹ ۰۱:۱۶:۰۱

صالحی

ممنون از راهنمایی یه سوال دیگه داشتم علت زرد شدن وزدن لکه های قهوه ای روی قسمت زردی برگها چیست؟ از نوک برگ زرد میشود ابتدا لکه می‌افتد بعد از اطراف لکه زرد میشود اگر بیماریه راه بر طرف کردن رو هم لطف کنید ممنون

۱۴۰۰-۱۰-۲۹ ۰۹:۰۹:۲۳

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم برای بررسی لکه برگی حتما عکس گیاهتون و قسمت الوده رو ارسال بفرمایید تا دقیق تر تشخیص بدم

۱۴۰۰-۱۰-۳۰ ۰۰:۰۹:۰۶

صالحی

سلام خسته نباشید این هم عکس ممنون

۱۴۰۰-۱۰-۳۰ ۰۹:۳۵:۳۴

کارشناس شماره ۲

عکستون باز نشده به واتسپ این شماره ارسال کنید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۰-۱۰-۳۰ ۱۳:۵۱:۳۱

صالحی

سلام خسته نباشید من عکس براتون ارسال نمودم ولی هنوز پاسخی دریافت نکردم .

۱۴۰۰-۱۱-۰۱ ۱۱:۳۸:۱۵

صالحی

به همان شماره که فرمودید در واتساپ

۱۴۰۰-۱۱-۰۱ ۱۱:۴۰:۱۶

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۱ ۱۷:۵۴:۵۵

کارشناس شماره ۲

این لکه ها لکه های قارچی هستند حتما برای کنترلش نیاز به استفاده از قارچکش هست براتون لینکشو‌میزارم طبق دستوری که روی بسته نوشته شده قارچکش اسپری کنید مراقب باشید گیاه رو غبارپاشی نکنید بین دو ابیاری هم حتما مطمئن بشید که آب اضافی اززیرگلدون خارج شده اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۱۱-۰۱ ۱۷:۵۶:۴۶

صالحی

ممنون عزیزم لطف کردید بازم مزاحمتون میشم من به گل و گیاه علاقه ی زیادی دارم

۱۴۰۰-۱۱-۰۱ ۱۸:۴۵:۳۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم مراحم هستید

۱۴۰۰-۱۱-۰۲ ۰۰:۳۹:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@