پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علی نصیری

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگها ویژه

تعداد بازدید ۳۰۳

با عرض سلام آگلونمای من ازاول نوک بعضی ازبرگهاش زرد بود دربهار گلدان را تعویض کردم وخاک آماده کشت و ورمی کمپست دادم،این گل یک پاجوش داد ودوتا گل هم دادالان مدتی برگ هاش دارند زرد میشوند،درتابستان هر پنج روز یکبار ووالان هر نه روز یکبار آبیاری میکنم،مشکل چی میتونه باشه دمای خانه هم 25 درجه هستش واز بخاری دوره،آیا میتونم الان با ورمی کمپست تقویتش کنم،یا ازهیومیک اسید برای اصلاح خاکش استفاده کنم،خواهشا راهنمایی کنید.باسپاس

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۱ ۱۶:۳۳:۴۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . نسبت ورمی کمپوست به خاک به چه صورت بوده ؟ یعنی چقدر ورمی کمپوست و چقدر خاک رو با هم مخلوط کردید ؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۱ ۲۳:۱۶:۰۶

علی نصیری

تعداد سوال: ۱

سلام تقریبا 20 درصد ورمی کمپوست مخلوط کردم،ویک ماهی هست برگ هاش شروع به زرد شدن کرده وپنج شش برگش روازدست داده،من فروردین گلدون وخاکش روتعویض کردم.الان برای جلووگیری از بیشتر شدن زردی برگها چکار کنم؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۲ ۰۹:۰۷:۴۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

محل نگهداری گلدان را کمی خنکتر و سایه تر کنید . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . از هیچ نوع کود ی فعلا استفاده نکنید و آب زیرگلدانی را همیشه خالی کنید . به گیاه کمی هوای تازه برسونید . با ما از طریق همین تاپیک در ارتباط باشید و وضعیتش رو اطلاع بدید .

۱۴۰۰-۱۱-۰۲ ۱۱:۱۹:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@