پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فریبا پرنده

تعداد سوال: ۱

سلام وقت بخیر گیاه من دارای مشکلاتیست که در توضیحات نوشتم ممنون میشم راهنماییم کنید🙏🏻 ویژه

تعداد بازدید ۴۷۲

چروک شدن ساقه یوکا ،ول شدن برگها، خشک شدن جوانترین برگ ،لوله شدن برگها،سوختگی سر برگها

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۲ ۱۷:۳۸:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته و در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۲ ۲۳:۴۸:۴۸

فریبا پرنده

۱۰الی۱۲روز یکبار طوری که از زیر کلدون رد شود۳الی ۴ سانت خاک خشک شود

۱۴۰۰-۱۱-۰۳ ۲۲:۱۵:۳۳

فریبا پرنده

شاید نصف بظری شود درضمن کمی سفیدک زده بود که با قارچ کش درمان شدنیم متری پنجره گذاشتمش که نورشم کافی باشه

۱۴۰۰-۱۱-۰۳ ۲۲:۲۳:۳۳

کارشناس شماره ۱

باید بهش هوای تازه برسونید . اگه محیط گرم و خشک باشه و رطوبت ابیاری به اندازه ی کافی انجام نشه برگها لوله ای میشن . سیستم گرمایشی تون شوفاژ یا پکیج و مانند اینهاست ؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۰۱:۰۹

فریبا پرنده

درپنجره باز نیست تو پذیراییم شوفاژا خاموشن خنک هست

۱۴۰۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۰۹:۱۶

کارشناس شماره ۱

بهرحال باید بهش کمی هوای تازه هم برسونید چون تو محیطی که کاملا بسته باشه دوام نمیاره .

۱۴۰۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۲۷:۲۳

فریبا پرنده

بخور سرد بزارم خوب میشه عیب ازریشه نیست یا قارچ از بینش نبرده کود ۲۰۲۰۲۰ خوبه براش بهر با تابسون میدادم گاهی وقتا هم آهن ولی الان که زمستونه ندادم

۱۴۰۰-۱۱-۰۳ ۲۳:۳۶:۳۷

کارشناس شماره ۱

سفیدک ناشی از بیماری قارچی هستش اما باید تهویه رو مطلوب کنید چون در غیر اینصورت سمپاشی فایده ای نداره . اما لوله ای شدن برگها میتونه از اب کم و خاک نامناسب باشه یوکا به تهویه ی عالی نیاز داره اگه تو خونه نمیتونید براش چنین محیطی مهیا کنید باید محیطش رو تغییر بدید .

۱۴۰۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۰۵:۴۲

فریبا پرنده

یباسلام یوکای مندیگه رشد نداشت ازش قلمه زدم تتش چه جوری سر برداری کنم که جوانه بزنه

۱۴۰۱-۰۱-۲۹ ۲۱:۴۶:۱۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر ازجایی که میخواین جوانه بزنه ، ساقه رو قطع کنید و گیاه رو در معرض نور زیاد قرار بدید .

۱۴۰۱-۰۱-۲۹ ۲۳:۳۹:۰۹

فریبا پرنده

سلام من نخلما سربرداری کردم توش خالی بود تا اونجاییکه خالی بود سربرداری کردم روشا چیزی بزارم که خشک نشه چه بیماری گرفتهکه اینجوری شده تو افتاب مستقیم بزارم یا پشت پنجره

۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۱۲:۴۸:۴۹

فریبا پرنده

سلام من نخلما سربرداری کردم توش خالی بود تا اونجاییکه خالی بود سربرداری کردم روشا چیزی بزارم که خشک نشه چه بیماری گرفتهکه اینجوری شده تو افتاب مستقیم بزارم یا پشت پنجره

۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۱۲:۵۰:۴۴

فریبا پرنده

۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۱۳:۰۰:۲۰

کارشناس شماره ۱

بهتره در محل زخم چسب پیوند بزنید و گیاه را در هوای آزاد قرار بدید . گاهی اوقات گیاه به دلیل شرایط نامناسب محیطی ، دچار تنش میشه و ممکنه ساقه اسیب ببینه . یوکا در کل گیاهی بیرونی هستش و کمتر در داخل منازل دوام میاره .

۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۲۳:۵۹:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@