پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

saghar moghtasedi

تعداد سوال: ۱

زرد شدن پتوس ویژه

تعداد بازدید ۳۷۱

سلام وقت بخیر، من یه گل پتوس دارم که چند وقته برگهاش خیلی زرد میشه، هم برگ های قدیمی، هم برگ های نسبتا جدید و بالایی. توی چندتا سایت خوندم نوشته بود احتمال پوسیدگی به خاطر آب زیاد هست ولی بازم نمیدونم. خیلی نگرانم نمیدونم باید چیکار کنم

۱۴۰۰-۱۱-۰۴ ۱۴:۳۹:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس کاملِ گیاه رو ارسال کنید و بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته ؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۱۵:۱۱

saghar moghtasedi

۱۴۰۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۳۶:۳۳

saghar moghtasedi

تقریبا ۱۰ روز یکبار

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۳۷:۰۹

saghar moghtasedi

اینم عکس از خود گل

۱۴۰۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۳۸:۲۷

کارشناس شماره ۱

عکس کامل آپلود نشده لطفا دوباره ارسال کنید یا از طریق واتس اپ عکس را به همراه نام کاربری به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید

۱۴۰۰-۱۱-۰۵ ۰۵:۵۶:۱۷

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۵ ۲۱:۴۴:۰۶

کارشناس شماره ۱

در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟ آیا آب به راحتی در خاک نفوذ و از زهکش خارج میشه ؟ آیا بین دو آبیاری خاک گلدون خشک میشه ؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۵ ۲۱:۴۶:۳۵

saghar moghtasedi

تقریبا ۱۰ رو یکبار آب میدیم ولی زیر گلدونیش مناسب نیست و آب خارج نمیشه و چون خیلی بلند شده شاخه هاشو چسبوندیم به دیوار بنابراین نمیتونستیم موقع آب دادن بذاریم تو بالکن یا...، الن من میخواستم ببینم باید گلدون و خاکش رو عوض کنم؟ یا اینکه اگه زیر گلدونیشو فقط عوض کنم اوکیه؟چون نمیدونم از داخل ریشش پوسیده یا نه

۱۴۰۰-۱۱-۰۵ ۲۲:۳۹:۲۷

کارشناس شماره ۱

چون وضعیت ریشه مشخص نیست بهتره ریشه چک بشه ، البته باید ساقه هاش رو هم کوتاه کنید چون با دراوردن گیاه از خاک یا تعویض خاک ، ساقه های بلندش حالت پژمرده میشن و ممکنه به حالت اولیه برنگردن ، اول ساقه ها رو هرس کنید بعد ریشه رو چک کنید ساقه های هرس شده رو به قطعات کوچکتر تقسیم کنید و در آب ریشه دار کنید . وقتی نوک ریشه زد میتونید اونها رو به گلدون اصلی منتقل کنید .

۱۴۰۰-۱۱-۰۶ ۲۳:۴۴:۵۲

saghar moghtasedi

خیلی ممنون??❤

۱۴۰۰-۱۱-۰۶ ۲۳:۵۰:۲۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۱۱-۰۶ ۲۳:۵۸:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@