پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم لادنی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ بن‌سای ویژه

تعداد بازدید ۴۰۱

سلام بن سای من حدودا سه ماهی هست که ریزش برگ دارد اول برگ ها زرد می شود و می ریزد گلدان اسفند سال قبل عوض شده بهم گفتند که از قارچ کش استفاده کنم شاید ریشه هاش قارچی شده که دو بار مانکوزب استفاده کردم درست نشد گفتند کودهربال استفاده کنم که حس می کنم بدتر شد آفتاب خوبی می خوره کنار پنجره جنوبی. ابیاری کاملا خاک خشک می شه هفته ای تقریبا یک بار اما دقیقا بعد از ابیاری برگها سریع تر زرد می شوند.غبارپاشی هم هر روز داره چند تا شاخه کوچک که برگاش ریخته بود بررسی کردم خشک شدند انگار از پایین به سمت بالا داره خشک می شه لطفا راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۵ ۱۶:۱۸:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . تنه سفت و محکم هستش ؟ در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۵ ۲۱:۳۹:۳۴

مریم لادنی

تنه سفت هست البته از خیلی وقت پیش کمی تیره شده شاید از یک سال قبل که عکسش را می فرستم حدودا دو لیوان سرخالی چون گلدان بزرگ هست اما هر ۴ یا ۵ روز یکبار که خاک کاملا خشک بشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۵ ۲۲:۰۰:۲۶

مریم لادنی

تنه سفت هست البته از خیلی وقت پیش کمی تیره شده شاید از یک سال قبل که عکسش را می فرستم حدودا دو لیوان سرخالی چون گلدان بزرگ هست اما هر ۴ یا ۵ روز یکبار که خاک کاملا خشک بشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۵ ۲۳:۳۹:۴۲

کارشناس شماره ۱

مدتی ابیاری رو همزمان با خشکیِ کاملِ خاک انجام بدید . خاک گلدون چون کوکوپیت هستش باید بزارید کاملا خشک بشه چون کوکوپیت اب و رطوبت زیادی رو تو خودش نگه میداره و اگه بین دو ابیاری خاک خشک نشه میتونه باعث پوسیدگی بشه . بهتره خاکش تعویض بشه .

۱۴۰۰-۱۱-۰۷ ۰۰:۰۱:۰۳

مریم لادنی

اگر الان خاکش را عوض کنم آسیب نمی بینه؟ چون خیلی ضعیف شده و اینکه چه خاکی مناسب هست؟آیا می تونم جای تعویض خاک کمی خاک روی سطح بریزم؟من الان هم‌می زارم خاک کاملا خشک می شه می تونه ریزش برگها علت دیگه ای داشته باشه؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۷ ۱۰:۲۷:۴۶

کارشناس شماره ۱

بله نور کم و افراط و تفریط در آبیاری و کمبود مواد غذایی و پوسیدگی ریشه و تهویه ی نامناسب محیط هم میتونه باعث ریزش برگها بشه . میتونید از خاکهای مخصوص بونسای که در بازار موجوده استفاده کنید . فقط خاکش کوکوپیت و پرلیت نباشه . پیتماس و پرلیت و یا هر ترکیبی که بالت متوسطی داره و زهکشی خوبی هم داره براش مناسب هستش . اگه وضعیت گیاه رو به وخامت باشه ناچار به تعویض خاک هستید . حتما در زمان تعویض خاک ، سلامت ریشه ها رو چک کنید .

۱۴۰۰-۱۱-۰۸ ۰۷:۱۹:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@