پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

وحدت

تعداد سوال: ۱

شل شدن و اویزان شدن برگهای سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۴۹۴

با سلام و عرض خسته نباشید گل سانسوریای من مدتی هست برگهاش شل و اویزون شده است در داخل خانه پشت پنجره جنوبی نگهداری میکنم اگر خاکش رو عوض کنم ابیاری انجام بدم بعد تعویض گلدون و خاک؟لطفا بهبود وضع گلم راهنمایی های لازم را لطف بفرمایید ممنونم.

۱۴۰۰-۱۱-۰۶ ۱۰:۳۳:۵۴

وحدت

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۶ ۱۰:۳۷:۰۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر یک عکس از سطح خاک هم میفرستید؟ به نظر میاد طوقه گیاه خیلی بیرون از خاک باشه و سطح خاکتون خیلی پایین رفته و بفرمایید حدودا چندروز یکبار ابیاری میکنید؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۶ ۱۱:۰۴:۵۳

وحدت

سلام وعرض خسته نباشید ۱۰ روز قبل ابیاری کرده بودم دیروز هم با کود سه بیست ابیاری کردم

۱۴۰۰-۱۱-۰۶ ۱۲:۵۶:۴۷

وحدت

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۶ ۱۲:۵۸:۳۸

کارشناس شماره ۲

همیشه از کود سه بیست براش استفاده می کنید؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۶ ۲۱:۲۹:۳۵

وحدت

بله یکبار هم از کود اهن استفاده کردم

۱۴۰۰-۱۱-۰۶ ۲۱:۳۵:۵۲

کارشناس شماره ۲

دقیقا کود سه بیست باعث رشد علفی گیاهتون شده سه بیست در فصل پاییز و زمستان برای همه گیاهان ممنوع هست و در کل سال برای سانسوریا ممنوع هست برای تقویت سانسوریا در فصل بهار و تابستان ماهی یکبار از کود پتاسیم بالا npk 12-12-36 و فسفر بالا npk 10-52-10 و سه ماه یکبار اسید هیومیک استفاده کنید در فصل پاییز و زمستان این کودها در فاصله 45 روز یکبار استفاده شوند آبیاری زمانیکه سه چهارم ارتفاع خاک گلدان خشک بود انجام بشه و گلدون رو جایی قرار بدید که نور خوب غیر مستقیم داشته باشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۱۱-۰۷ ۱۱:۰۶:۰۵

وحدت

با سلام وقتتون بخیر .اجر تمامی این نکاتی که شما اشاره فرمودین رو انجام بدم سانسوریام به حالت اولیه برمیگرده؟ایا نیاز هست گلدون و خاکشو عوض کنم که اثر این کوددهی کم رنگ تر بشه؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۷ ۱۱:۱۸:۵۸

کارشناس شماره ۲

بله اواخر اسفند یااوایل فروردین بهتره خاک تعویض بشه ترکیب خاک کوکوپیت، پرلیت، پیت ماس و کمی ورمی کمپوست پیشنهاد میشه و این موارد به بهتر شدن وضعیت گیاهتون کمک میکنه

۱۴۰۰-۱۱-۰۷ ۲۲:۳۷:۵۹

وحدت

سلام وقتتون بخیر خیلی ممنونم از توضیحاتتون ???

۱۴۰۰-۱۱-۰۷ ۲۳:۲۴:۰۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۱۱-۰۸ ۱۴:۱۲:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@