پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سپیده صباغ زاده

تعداد سوال: ۲

زرد شدن و لکه های قهوه ای آگلونما ویژه

تعداد بازدید ۱۱۹۰

سلام، آگلونما رو به تازگی خریداری کردم در حدود یک ماه، دو هفته یکبار به مقدار خیلی کم آب میدم و در معرض نور خورشید هم نیست، ولی برگ هاش لک های قهوه ای داره ایجاد میشه و دوتا از برگ هاش هم زرد شد که مجبور به کندنشون شدم، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۷ ۱۴:۰۷:۰۸

سپیده صباغ زاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۷ ۱۴:۱۵:۳۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۸ ۰۷:۲۳:۰۹

سپیده صباغ زاده

خیلی کم بهش آب میدم؛ هر دو هفته یکبار به مقدار کم در حدود یک لیوان

۱۴۰۰-۱۱-۰۸ ۰۹:۳۱:۴۲

کارشناس شماره ۱

معمولا یک لیوان اب اگه از زیر گلدان بیرون نزنه ، برای گیاه کم هستش . اجازه بدید بین دو آبیاری خاک کاملا خشک بشه و بعد مقدار آب رو کمی بیشتر کنید . خاکش سبکه ؟ آیا غبارپاشی هم انجام میدید ؟ آیا برگهایی که زرد شدن ، برگهای پایینی بودن ؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۸ ۲۱:۳۰:۵۵

سپیده صباغ زاده

خیر غبار پاشی تا الان انجام ندادم؛ بله برگ های پایینی زرد شده بودن؛ در مورد خاکش هم واقعیتش اطلاعی ندارم که چه نوعی خاکی هستش؛ بله وقتی آب میدم از زیر گلدون خارج نمیشه یعنی انقدر کم هستش که از زیر گلدون خارج نمیشه

۱۴۰۰-۱۱-۰۹ ۰۰:۱۵:۵۹

کارشناس شماره ۱

مدتی آبیاری رو بیشتر کنید . یعنی مقدار آبی که تو گلدون میریزید کمی بیشتر باشه . طوری که چند قطره از ته گلدون خارج بشه . اما حتما بین دو ابیاری خاک رو از نظر رطوبت تست کنید . برای تست رطوبتِ خاک ، در عمق گلدان ، میتونید از سیخ چوبی استفاده کنید

۱۴۰۰-۱۱-۰۹ ۰۷:۴۲:۱۰

سپیده صباغ زاده

ممنون از راهنماییتون ولی امروز که اوپدم سرکار دیدم برگهاش این شکلی شدن یعنی از پریروز تا امروز این شکلی شدن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۹ ۰۹:۳۲:۳۸

کارشناس شماره ۱

اگه خاکتون کوکوپیت زیاد داشته باشه باید تعویض بشه . لطفا یه مقدار از خاک رو کف دستتون بریزید و عکسش رو ارسال کنید

۱۴۰۰-۱۱-۱۰ ۰۰:۳۷:۲۴

سپیده صباغ زاده

خدمت شما

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۱۰ ۱۲:۲۰:۱۱

کارشناس شماره ۱

خاکش بافتی داره که باید مقدار آبی که تو گلدون میریزید کمی بیشتر باشه تا به ریشه به اندازه ی کافی آب برسه . البته قانون خشکی خاک ، بین دو آبیاری باید رعایت بشه . مدتی ابیاری رو بیشتر کنید و از طریق همین تاپیک وضعیت گیاه رو اطلاع بدید .

۱۴۰۰-۱۱-۱۱ ۰۰:۲۸:۵۶

سپیده صباغ زاده

سلام وقتتون بخیر ببخشید یه سوال برام پیش اومده، من وقتی گیاهم رو آبیاری میکنم و آب از گلدون خارج میشه و توی زیرگلدونی میریزه، آب داخل زیرگلدونی رو باید خالی کنم یا نه، بذارم بمونه که گیاهم دوباره جذبش کنه؟

۱۴۰۰-۱۱-۱۶ ۱۰:۵۹:۵۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر بله باید خالی کنید

۱۴۰۰-۱۱-۱۶ ۲۳:۵۰:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@