پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

اکرم حقیقی

تعداد سوال: ۱

سلام خداقوت ...برگهای نخل شامادورا خشک و قهوه‌ای شدن خیلی نگرانشم چکار کنم ؟ ویژه

تعداد بازدید ۳۱۳

از برگ های پایینی شروع شد وداره کم کم برگهای جدید و بالایی رو هم درگیر میکنه .

۱۴۰۰-۱۱-۰۸ ۰۹:۲۷:۲۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۱۱-۰۸ ۱۴:۱۲:۱۳

اکرم حقیقی

برگ جدید هم رشد کرده ولی قبلی ها تقریبا خشک شدن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۸ ۱۵:۴۸:۱۴

کارشناس شماره ۲

رطوبت محیطتتون به چه شکل هست؟ گلدون نزدیک وسایل گرمایشی نیست؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۸ ۱۸:۲۷:۰۹

اکرم حقیقی

کنار رادیاتور هست ولی خیلی درجه کم هست و دوسه روزی یکبار آب اسپری میکنم روی گل .

۱۴۰۰-۱۱-۰۸ ۱۹:۱۴:۱۴

کارشناس شماره ۲

یکم از رادیاتور فاصله بدید در این فصل چون تهویه محیط هم کمتر هست غبار پاشی میتونه اسیب زننده باشه برای بالا بردن رطوبت گیاهتون از دستگاه بخور سرد یا قرار دادن یک ظرف آب کنار گلدون استفاده کنید و زمانیکه یک سوم خاک گلدون خشک بود گیاه رو ابیاری کنید و هربار تا اندازه ای اب بدید که چند قطره آب اضافی از زیر گلدون خارج بشه

۱۴۰۰-۱۱-۰۸ ۲۲:۱۵:۲۷

اکرم حقیقی

ممنون از پاسختون.یه کارشناس کشاورزی گفت احتمالا بیماری قارچی باشه .به نطر شما اینطور نیست .البته من چند روزی کنار پنجره گذاشتمش نور زیاد بهش می‌تابید .

۱۴۰۰-۱۱-۰۸ ۲۳:۴۵:۲۰

کارشناس شماره ۲

ببینید باتوجه به شرایط نگهداری شما و علایم احتمال اسیب محیطی در اثر تنش دما و نور بیشتره اگر بیماری قارچی عامل خشکیذگی باشه با تغییر شرایط‌محیطی شرایط گیاه بهتر نمیشه و خشکیدگی بیشتر میشه الان توی چندروز اخیر تغییرات به چه شکل بوده؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۹ ۱۴:۲۹:۲۸

اکرم حقیقی

به نطر خودم هم آسیب محیطی بوده چون من علائم کرونا داشتم و ده روز قرنطینه بود م قبل از اینکه برم قرنطینه جای گل رو تغییر دادم وبعد از اون این اتفاق افتاد .از دیشب طبق دستور شما آبش دادم و رادیاتور کنارش رو کاملا بستم .فعلا تغییری نکرده.ممنون

۱۴۰۰-۱۱-۰۹ ۱۵:۲۶:۳۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم روند تغییرات حداقل باگذشت یک هفته ده روز مشخص میشه اگر تغییری در گیاه مشاهده کردید از همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۰-۱۱-۱۰ ۰۱:۳۵:۴۵

اکرم حقیقی

ممنونم لطف کردید .اگه همین چند روزه بدتر شد چکار کنم ؟ میترسم کلا خشک بشه آخه یه شاخه دیگه هم داره خشک میشه .عکس براتون میفرستم .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۱۰ ۱۲:۴۰:۰۹

کارشناس شماره ۲

ببینید برگ هایی که در اثر قرار گرفتن در معرض نور سوخته دیگه احیا نمیشه اگر اسیب جدی به ریشه وارد نشده باشه گیاه دوباره برگ میده از نظر وجود افت با دقت بررسیش کنید سطح ساقه و برگ برجستگی خاصی نمیبینید؟

۱۴۰۰-۱۱-۱۰ ۲۳:۰۲:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@