پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آرزو محمودیان

تعداد سوال: ۲

لکه‌های قهوه‌ای روی برگ فیکوس جنگلی ویژه

تعداد بازدید ۴۰۱

سلام. وقت بخیر سه هفته پیش یه فیکوس جنگلی گرفتم. از همون ابتدا روی یکی از برگ‌ها یه لکه‌ی کوچک قهوه‌ای بود. حالا تعداد بیشتری از برگ‌ها مبتلا شدند و توی این سه هفته ۲، ۳ تا برگش ریخته. ممنون میشم راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۰۹ ۱۰:۱۵:۱۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر غبار پاشی هم میکنید؟

۱۴۰۰-۱۱-۰۹ ۱۴:۲۷:۰۸

آرزو محمودیان

خیر. فقط هفته‌ای یکبار بهش آب دادم

۱۴۰۰-۱۱-۰۹ ۱۴:۳۴:۰۲

کارشناس شماره ۲

زهکش گلدون هم چک کنید ببینید بازه برای کنترل لکه برگی سه بار به فاصله ۷ روز روی برگ ها سم قارچکش بردوفیکس اسپری کنید ابیاری هرزمان نصف ارتفاع خاک گلدون خشک بودانجام بشه و حتما چک کنید زهکش زیرگلدون بازباشه

۱۴۰۰-۱۱-۱۰ ۰۱:۳۴:۲۷

آرزو محمودیان

گلدونی که گیاه رو توش کاشتم، یکی از گلدون‌های جنس میکاست که از کافه گلدون خریدم. زیرِ گلدون سوراخه، ولی به دلیل فرم زیرگلدونی که کاملا می‌چسبه به گلدون، احساس می‌کنم هیچ هوایی از زیر وارد نمیشه. لازمه گلدونش عوض بشه یا کاری کنم که بین گلدون و زیرگلدونی فاصله بیفته؟ عکس گلدون رو هم فرستادم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۱۰ ۰۹:۴۶:۵۳

کارشناس شماره ۲

خیر نیاز به تعویض گلدون نیست فقط زیر گلدونی رو پر از سنگ بکنید و بعد گلدون رو روی سنگ ها قرار بدید اینطوری تهویه زیرگلدون برقرار میشه

۱۴۰۰-۱۱-۱۰ ۲۲:۵۸:۰۵

آرزو محمودیان

ممنون. محلول قارچ‌کش رو از کجا می‌تونم بخرم؟ و سوال بعدی اینکه به تمام برگ‌ها (هم سالم و هم بیمار) اسپری کنم؟

۱۴۰۰-۱۱-۱۰ ۲۳:۰۳:۲۷

کارشناس شماره ۲

این قارچکش و فعلا ما نداریم ولی از کلینیک های گیاهپزشکی یاخدمات کشاورزی ها میتونید تهیه کنید سم پاشی باراول به همه برگ ها باردوم به لکه های الوده

۱۴۰۰-۱۱-۱۲ ۰۰:۲۷:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@