پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کیوان

تعداد سوال: ۳

زامفولیای ابلق ویژه

تعداد بازدید ۴۵۰

درود بر شما در مورد زامفولیای ابلق که قبلا در جریانش بودین. بد موقع گلدان رو تعویض کرده بودم و استوپ کرده بود .سرشاخه ی پاجوش جدید خراب شده بود که زدمش. الان خدا رو شکر پاجوش جدید زده با ۸ تا برگ همه چیشن اوکیه فقط اون شاخه ی قبلی که نوکش هرس کرده بودم همونجوری مونده و رشد نمیکنه. خراب هم نشده. توی عکس مشخصه حالا سوالم اینه که اون شاخه رو از ته بزنم ؟؟؟ نمیخوام قدرت گیاه رو الکی بگیره یا نه بمونم تا اوکی بشه . و اینکه اون ساقه رو به نظرتون میتونم تو آب یا خاک قلمه بزنم یا نه نمیگیره اون . ممنون میشم راهنمایی کنین‌

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۱۵ ۱۵:۴۶:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . بله میتونید اون ساقه رو حذف کنید و در اب ریشه دار کنید و وقتی ریزوم تشکیل شد دوباره به خاک منتقل کنید . الان دارید کوددهی هم انجام میدید ؟

۱۴۰۰-۱۱-۱۵ ۱۶:۱۶:۰۲

کیوان

حدود ۴۵ تا ۵۰ روز هست که بهش کود ندادم. فقط آب و چای تازه دم سرد شده. میتونم کود فسفر بالا رو شروع کنم ؟؟؟۱۰ ۵۲ ۱۰ رو عرض میکنم. و اینکه با این اندازه و کیفیت گل چند روز در میون تکرارش کنم ؟؟؟

۱۴۰۰-۱۱-۱۶ ۱۱:۳۵:۲۸

کارشناس شماره ۱

نیازی به چای!!! نیست . بله فسفر بالا رو تا اواخر زمستان ماهی یکبار بدید . هوا که گرمتر شد دو هفته یکبار به تناوب فسفر بالا و کلات آهن بدید . گلدان را فعلا تعویض نکنید .

۱۴۰۰-۱۱-۱۶ ۲۳:۵۷:۴۷

کیوان

من خوزستان هستم. اینجا الان تقریبا دیگه بهار داره شروع میشه و هوا هم خوبه و رو به گرمی میره. پس همون دو هفته یک بار رو شروع کنم درسته ؟؟؟ و اینکه اون ساقه ای که میخوام قلمه بزنم و توی عکس هم مشخصه (۴ تا برگ داره که نوکشو چیدم). اونو از ته بزنم و شما فرمودین ریشه دار کنم. سوالم اینه اون ساقه که جوان هست ریشه دار میشه ؟؟؟ مناسب هست یا فعلا باشه ؟؟ حدود ۵ ماه پیش دراومده بود که به خاطر تعویض گلدان اونطور شد.

۱۴۰۰-۱۱-۱۷ ۱۶:۵۶:۴۱

کارشناس شماره ۱

بله پس دو هفته یکبار بهش کود بدید . اگه ساقه اش خیلی نرم و علفی هستش بهتره بزارید کمی قوی تر بشه .

۱۴۰۰-۱۱-۱۷ ۲۳:۵۲:۱۴

کیوان

ساقش خوبه. چوبی شده‌ . برگای روشم خوب چرمی و ضخیم هستن فقط همونجوری موندن. اما سن شاخش کم بود برای اون پرسیدم. چون برگ جوان رو قلمه زدم نگرفت گفتم احتمالا ساقه ی جوان هم ریشه نده. . این که تکون نمیخوره یه ریسکی میکنم روش . انشاالله که بگیره.

۱۴۰۰-۱۱-۱۸ ۰۰:۲۰:۳۷

کارشناس شماره ۱

اگه ساقه ضخیمه موردی نداره قلمه بگیرید .

۱۴۰۰-۱۱-۱۸ ۰۸:۴۰:۴۷

کیوان

درود بر شما. پاجوش زامفولیای ابلق ۵۰ روز دراومده و بلک حدود ۴ ماه . بردمشون جایی که نور بهتری بگیرن. بلک تازه داره رنگش تغییر میکنه . مشکلم اینه که چرا برگهای پاجوشها ریزن؟؟؟ ایا زمان میبره اندازه ی مادری بشن یا نه کاری باید انجام بدم. سبز اینطور نیست اون پاجوشش اوکیه و برگاشم درشته. گلهام خدا رو شکر سرحالن. کود فسفر بالا رم ۱۰ روزی هست شروع کردم. تغییر رنگشون رو میدونم زمان میبره ولی اندازه ی برگها ریز هستن رو نمیدونم‌ . خاکشونم خوبه. چند وقت یکبار هم کود آهن میدم بهشون. ممنون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۹ ۱۸:۰۷:۲۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . هر چند باری که فسفر بالا میدید یکبار پتاس بالا بدید تا جوانه ها قویتر بشن . خداروشکر که حال گلهاتون خوبه .

۱۴۰۰-۱۱-۳۰ ۰۰:۰۰:۳۴

کیوان

ممنون. منظورتون کود ۱۲ ۱۲ ۳۶ هست ؟؟ یا نه کود پتاس بالای دیگه هم داریم که من اطلاع ندارم ؟؟؟

۱۴۰۰-۱۱-۳۰ ۰۰:۰۷:۴۵

کارشناس شماره ۱

بله همون 36_12_12 منظور هستش

۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۰۳:۰۳:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@