پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بهناز صادقی

تعداد سوال: ۱

سلام .من ده روز پیش یه فیکوس لیراتا بزرگ خریدم از همون شب چندتا از برگها خشک شدن و افتادن الان هم روی برگها لکه های قهوه ایی از وسط برگها ظاهر شده و دهرن خشک میشن ی تعدادی هم ب صورت سبز روی برگها خشک میشن و بعد کل برگ رو میگیرن لکه های قهوایی دارن زیاد میشن با اینکه کنار پنجره است جاش نه سرده نه گرم تهویه داره و براش دستگاه بخور سرد گذاشتم چیکارش کنم ؟ ویژه

تعداد بازدید ۲۸۵

لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم براش

۱۴۰۰-۱۱-۱۶ ۱۰:۳۳:۵۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بعد از خرید خودتون گلدونشو تعویض کردید؟

۱۴۰۰-۱۱-۱۶ ۱۶:۴۶:۱۰

بهناز صادقی

نه عوض نکردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۱۸ ۱۱:۱۶:۰۱

کارشناس شماره ۲

این لکه ها لکه های بیماری قارچی هست سطح برگ غبار پاشی(ابپاشی) میکنید؟

۱۴۰۰-۱۱-۱۸ ۱۳:۲۲:۴۴

بهناز صادقی

بله هم دستگاه بخور کنارشه هم غبار پاشیش میکنم باید چیکار کنم چون چندتا از برگا دارن هر روز لکه قهوه ایی میزنن و سطحشون بیشتر میشه

۱۴۰۰-۱۱-۱۹ ۱۲:۰۸:۰۸

کارشناس شماره ۲

غبار پاشی و کاملا متوقف کنید و از قارچکش مانکوزب برای کنترل بیماری قارچی استفاده کنید سه بار به فاصله 9 روز قارچکش اسپری کنید و روند تغییرات و پیشروی لکه ها رو بررسی کنید اگر متوقف نشد باید ریشه هم بررسی بشه احتمال داره اسیب قارچی به ریشه هم وارد شده باشه

۱۴۰۰-۱۱-۱۹ ۱۳:۰۷:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@