پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

soosan rezvani

تعداد سوال: ۱

لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۲۵۸

سلام وقتتون بخیر من لیراتا دوشاخه کوچک دارم که وقتی خریدمش ریشه‌هاش از سطح خاک دیده می‌شد ولی گفتن بهار گلدون رو عوض کنم متاسفانه گیاهم بیمار شد و هر کاری که باید انجام دادم ۳ شب پیش تصمیم گرفتم آخرین راه حل یعنی شستن ریشه با قارچ کش رو انجام بدم و خاکش رو عوض کردم به ریشه و خاک قارچ کش مانکوز ب اسپری کردم ولی خاک رو آبیاری نکردم امروز که روز سوم بود جلوی پنجره جنوبی گذاشتم ولی حالش اصلا خوب نیست و همه برگ‌هاش لکه های قهوه‌ای و سفید قارچی شدید که از عصر که غروب شد خودش رو بیشتر نشون داد چطور میتونم گیاهم رو نجات بدم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۱۶ ۲۱:۴۳:۱۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . خاک گلدان خاک سبک و یا کوکوپیت پرلیت هستش ؟ تهویه ی محیط به چه صورته ؟ چون فیکوسها از نظر تهویه گیاهانی پرتوقع هستند

۱۴۰۰-۱۱-۱۶ ۲۳:۵۹:۴۵

soosan rezvani

تعداد سوال: ۱

بله خاک سورین خاک مدل ورمی کمپوست و پرلیت+ پیت ماس گلفام و کمی هم خاک برگ پنجره جنوبی و نور روشن و غیر مستقیم برای تهویه هم از دستگاه بخور سرد و دستگاه تصفیه هوا استفاده میکنم در طول روز هم پنجره رو تا غروب در اندازه ای که هوا در حرکت باشد باز میذارم من سیاه دستگاه بخور رو‌معمولا خاموش میکنم ولی امشب تا همین الان هنوز روشنه و احساس میکنم برگ‌ها دارن خیلی آهسته سرحال میشن ولی علائم تموم مدل قارچ ها رو دارن من باید چیکار کنم؟! آبیاری کنم با هیومیک اسید یا آبیاری کنم با یه قارچ کش دیگه مثلا کاربیندازیم؟! یا صبر کنم یک هفته تا خودش ترمیم کنه؟! اخه خیلی ضعیفه من ۲ ماه دارمش کود بهش ندادم

۱۴۰۰-۱۱-۱۷ ۰۰:۱۱:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

فعلا بهش هیومیک ندید . بزارید یه مدت بگذره بعد بهش کاربندازیم بصورت آبیاری بدید . معمولا فیکوسها در پاییز و زمستون بعلت نوسانات دمایی منزل ، کمی دچار آسیب و یا حتی ریزش برگ میشن . دادن کودهای مختلف در این مواقع میتونه منجر به چوبی شدن ساقه و از بین رفتن گیاه بشه . اگه الان در گیاه ، حتی به میزان کم علائم بهبودی مشاهده میکنید ، روند نگهداری رو به همین طریق ادامه بدید .

۱۴۰۰-۱۱-۱۷ ۱۵:۰۴:۱۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@