پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

نقاط سفید رنگ روی برگ یوکا ویژه

تعداد بازدید ۱۶۲۸

سلام.یوکا من روی برگ هاش یک سری لکه های سفید داره، علارغم یک دوره قارچ کشی مانکوزب با فاصله 10روزه باز هم احساس میکنم لکه های سفید داره زیاد میشه. تنه هم بعد از اسپری با قارچ کش، شروع به پوسته ریزی کرده ، البته من کنار پنجره گذاشتم و در پنجره رو در طول روز برای اون باز میذارم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۱۸ ۲۳:۵۳:۳۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری و رطوبت رسانی به چه صورت هستش ؟

۱۴۰۰-۱۱-۱۹ ۰۰:۳۱:۴۴

کاربر

هر وقت تا یک سوم گلدان خشک میشه بهش اب میدم،کنار پنجره جنوبی گذاشتم و در پنجره در طول روز براش باز میکنم، از انجایی که گفته میشه یوکا رطوبت احتیاج نداره کار خاصی براش انجام نمیدم، البته ما تهران هستیم. فقط بک چیزی متوجه شدم اینکه اون بخشی از تنه که رو به پنجره هست بیشتر پوستش درحال جدا شدنه تا سمت مقابل

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۱۹ ۰۱:۲۱:۴۳

کارشناس شماره ۱

خشکی پوسته میتونه بعلت کمبود رطوبت و یا نوسان ناگهانی دما باشه ، لکه های سفید رنگ روی برگ هم اگه حالت خشک دارند و مثل خراش هستند به همین علت ایجاد شده اند . اما اگه حالت پودری دارند و با دست کشیدن از روی برگ پاک میشن بیماری قارچی هستش که میتونید برای کنترل اش از قارچ کش استفاده کنید قارچ کش باید سیستمیک باشه و بصورت آبیاری به گیاه داده بشه و حتما در فضای آزاد قارچ کشی انجام بشه .

۱۴۰۰-۱۱-۱۹ ۲۳:۳۶:۲۰

کاربر

لکه ها پاک نمیشن، پس یعنی کمبود رطوبت داره، براش جزیره درست کنم؟

۱۴۰۰-۱۱-۱۹ ۱۱:۴۳:۱۷

کارشناس شماره ۱

بله . بهتره براش جزیره بسازید .

۱۴۰۰-۱۱-۱۹ ۲۳:۳۶:۵۲

کاربر

تشکر فراوان

۱۴۰۰-۱۱-۲۰ ۰۰:۲۳:۵۶

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۱۱-۲۰ ۲۲:۱۷:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@