پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

معصومه نقی زاده

تعداد سوال: ۲

نازک شدن ساقه های سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۶۶۴

سلام خسته نباشید من سه هفته است سانسوریا کسی بهم داده که بدون گلدان اومد زود گذاشتم تو خاک یه هفته بعد گلدان رو عوض کردم تهش ازاین خاکها که ته گلدون میریزن گرد گرده ریختم اسمشو نمیدونم بعد کمی خاک گلهای اپارتمان ریختم وکاشتم الان گل از ساقه هرروز نازک تر میشه نمیدونم چشه میشه راهنمایی کنید وروبروی در ورودی داخل خونه گذاشتمش و نور مهتابی همیشه روشنه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۱ ۱۲:۱۱:۳۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر اصلا ریشه نداشت؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۱ ۱۳:۱۴:۵۴

معصومه نقی زاده

چرا ریشه داشت

۱۴۰۰-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۷:۴۷

معصومه نقی زاده

پس چرا جواب نمیدین منتظرم

۱۴۰۰-۱۱-۲۱ ۱۸:۱۷:۴۰

کارشناس شماره ۲

بله حتما پاسختون نهایت تا ۲۴ ساعت داده میشه اگر ریشه داشت بهتره یک نوبت باقارچکش ابیاری کنید و در خاک باترکیب کوکوپیت،پرلیت و پیت ماس قرار بدید الان احتمال پوسیدگی ریشه بخاطر عدم استفاده از قارچکش هست گیاه رو از ریشه خارج کنید ریشه رو بررسی کنید قسمت های پوسیده و نرم جدا بشه حتما و ریشه یک ربع در قارچکش قرار بدید در خاک جدید بکارید برای ابیاری حتما اجازه بدید سه چهارم ارتفاع خاک خشک بشه بعد آب بدید اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۰:۲۹

معصومه نقی زاده

یعنی تو پودر قارچ کش بزارم یا پودر راحل کنم ریشه رودر محلول قارچ کش بزارم و این پودر قارچ کش رو میتونم از شما خرید کنم زود به دستم میرسه تا گیاهم ازبین نرفته

۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۹:۵۴

معصومه نقی زاده

واینکه ته گلدون ازاینها که گردگرده بریزم یا نه کلا همون خاکها که گفتین روبریزم تو گلدون

۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۰۱:۱۵:۳۱

معصومه نقی زاده

وقتی تو خاک جدید گذاشتم صبر کنم تا خاکش خشک بشه بعد ابیاری بشه گفتین یا نه میشه توضیح بدین بیزحمت چون اصلا به نگهداریش وارد نیستم ممنون

۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۰۱:۲۰:۴۶

کارشناس شماره ۲

ببینید لینک قارچکش و براتون میزارم بسته به قارچکشی که تهیه میکنید هست قارچکش ما محلول هست ولی بعضی قارچکش ها پودری هستند مثل مانکوزب و‌نیاز هست با آب مخلوط بشه و ریشه داخل محلول قراربگیره بعد در خاک جدید گذشته بشه و تا ۵روز بعدش آبیاری نشه و در کل برای آبیاری سانسوریا ارتفاع خاک گلدان رو ملاک قرار بدید وقتی سه چهارم ارتفاع خاک گلدان خشک بود زمان ابیاری هست خشکی خاک هم با یک سیخ چوبی میتونید بسنجید

۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۲۳:۵۴:۲۰

کارشناس شماره ۲

لینک قارچکش

۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۲۳:۵۴:۳۲

کارشناس شماره ۲

لینک قارچکش

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۲۳:۵۴:۴۷

معصومه نقی زاده

ببخشید دوباره قارچ کش بزنم یادیگه کافی همون که گفتین ریشه یه ربع تو قارچکش بمونه ممنون

۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۲۲:۳۹:۴۹

کارشناس شماره ۲

بعد از کاشت تا حدود 5 تا 7 روز ابیاری نکنید و اولین ابیاری بعدش با قارچکش انجام بشه

۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۲۳:۰۲:۲۴

معصومه نقی زاده

ممنون ازشما??

۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۲۳:۱۴:۰۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۱۲-۰۲ ۲۲:۱۹:۱۸

معصومه نقی زاده

سلام ببخشید هنوز چرا سانسوریام سرحال نمیشه همینطور ساقش نازک مونده

۱۴۰۰-۱۲-۰۵ ۱۲:۰۲:۴۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر ببینید برگ بیمار احیانمیشه فقط با رعایت شرایط اصولی میتونید از بدترشدنش جلوگیری کنید وگرنه برگی که اسیب ببینه به حالت اولیه برنمیگرده

۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۰۱:۵۲:۰۵

معصومه نقی زاده

یعنی این سالمه وازبین نرفته

۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۱۸:۳۸:۲۸

کارشناس شماره ۲

ببینید برای این که اینو دقیق بدونید نیاز هست ریشه بررسی بشه ببینید ریشه نرم و پوسیده هست یاسالم

۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۲۲:۳۶:۳۰

معصومه نقی زاده

سلام خسته نباشید من این گلدون رو قبل عید گرفتم اینطور برگها لوله شده و نوک هاش سوختگی داره یا وسط برگهاش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۳ ۲۱:۳۹:۳۸

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر تنش شدید رطوبتی داره یک ربع در تشت آب قرارش بدید و براش دستگاه بخور یا جزیره بزارید لطفا سوال گیاه دیگر را در تالار جدا مطرح بفرمایید

۱۴۰۱-۰۲-۰۳ ۲۳:۵۱:۵۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@