پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

م،مرادی

تعداد سوال: ۱

یوکا و پتوس و سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۷۲۰

یوکا بیماری سفیدک پودری داره،سم پاشی کردم ولی بهتر نشده،دستگاه بخور سرد برای همه گل ها روشنه کنار پنجره جنوبی گذاشتم و روزی ۳ ساعتی افتاب پشت شیشه بهش میخوره.ابیاری ام هر موقع که خاکش خشکه .غبار پاشی ام انجام نمیدم.الان بیماریش برطرف نشده و رو به زردی و خشکی میره و اصلا رشدی نداره یعنی همون برگا و بوته هایی رو داره که دو ماه پیش خریدم ،پتوسم هزار پا داشت چند باری سم پاشی کردم و خاکش رو عوض کردم الان هزار پا نداره ولی بشدت بیحاله،البته برگهای جدید باز میشن و بیشتر برگهای پایینی بیحال و زرد هستن.اونم شرایط یوکا رو داره.بخور سرد ،نور زیاد و ابیاری وقتی خاکش خشکه،سانسوریا یه مقدار برگاش از هم باز شدن و پاجوشم نمیزنه و رو به زردی داره اونم هر موقع خاکش خشک باشه ابیاری میکنم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۱۰:۳۵:۵۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چه سمی برای یوکا استفاده کردید؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۱۴:۱۵:۰۵

م،مرادی

نمیدونم یه گل فروش دادن استفاده کنم گفتن سم قارچ هست،عکسشو میفرستم،تا حالا دو بار استفاده کردم ولی بهتر نشد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۱۴:۴۲:۳۶

کارشناس شماره ۲

بله درسته چون این علایم مربوط به سفیدک یوکابوده که یک بیماری قارچی هست ولی قارچکش های معمول مثل مانکوزب برای درمان جواب گو نیست نیاز به استفاده از قارچکش برپایه مس داره مثل اکسی کلرور مس یابردوفیکس و کنترل رطوبت عدم غبار پاشی و انتقال گیاه به محیط پرنور که باتوجه به گفته های شما نور و رطوبتش فراهم هست برای پوتوس هم لطفا در تالار پوتوس سوالاتو مطرح بفرمایید و برای ازبین بردن هزارپا میتونید خاک و تعویض کنید

۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۲۳:۵۱:۳۷

م،مرادی

الان بخور و برای یوکا روشن کنم؟منظورم اینه رطوبت بدترش نمیکنه؟اگه روشن باشه چند ساعت در روز؟و اینکه دستور قارچ کش ها رو هم بدین لطفا

۱۴۰۰-۱۱-۲۳ ۰۰:۱۷:۰۸

کارشناس شماره ۲

ببینید بخور نزدیک اصلا نیاز نداره و باتوجه به زادگاهش گیاه رطوبت دوستی نیست بافاصله حداقل ۴ متر قراربدید و ۴ ساعت در روز قارچکش از جایی که تهیه کردید مقدار مصرف و بپرسید چون برندهای مختلف مقدار مصرف متفاوت دارند

۱۴۰۰-۱۱-۲۳ ۱۳:۳۲:۲۳

م،مرادی

بله و دستگاه بخور و برای پوتوس و سانسوریا و بقیه چجوری استفاده کنم؟روزی چند ساعت؟ و با چه فاصله ایی؟ممنون از پیگیری و جواب به موقع و سایت عالی شما.

۱۴۰۰-۱۱-۲۳ ۱۴:۲۴:۰۶

کارشناس شماره ۲

ممنون از همراهی شما برای سانسوریا و زامیفولیا هم دستگاه بخور با فاصله حداقل 4 متری قرار بگیره چون گیاهان رطوبت دوستی نیستند ولی پوتوس با فاصله 2 متر هم مناسبه و 4 تا 6 ساعت در این روزها براشون کافیه

۱۴۰۰-۱۱-۲۴ ۰۱:۱۲:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@