پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

راجع به نخل ماداسکار و بابا آدم سوال دارم ویژه

تعداد بازدید ۲۶۹

الان نخل ماداگاسکار من یک کاره که هدیه گرفتم نمیدونم چند وقت یکبار و چه مقدار باید بهش آب بدم و زیر گلدانی رو چند وقت یکبار خالی کنم و اینکه تفاوت آبدهی تو این فصل با تابستون چیه یکسریا گفتن تو این فصل ده روز یکبار یک سریال هم میگن هر هفته دوبار و همچنین مقدار آبدهی رو اصلا نمیدونم تو هر فصل و همچنین برای گیاه بابا آدم هم نور دهیش عین ماداگاسکار دم بالکنه آیا دو تاشون به یک میزان نور و دما نیاز دارن ؟ و اینکه میزان و تعداد دفعات آبیاری به بابا آدم چجوری هست من عکسون رو هم میذارم که ببینید کجا قرار دارد آیا جاشون مناسب هست یک دنیا ممنون از شما

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۱۵:۴۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . برای تعیین زمان آبیاری نخل ماداگاسکار نمیشه روز تعیین کرد . ملاک برای آبیاری باید خشک بودن خاک گلدان باشه . در فصل گرم به آبیاری بیشتری نیاز داره اما در فصل سرد چون استراحت میکنه باید آبیاری رو کم کنید تا دچار پوسیدگی تنه نشه ، به نور زیاد نیاز داره و بهتره بهار و تابستون در هوای،آزاد و در معرض نور خورشید قرار داشته باشه . بابا آدم هم به نور زیاد نیاز داره . بهتره براش جزیره بسازید .

۱۴۰۰-۱۱-۲۲ ۲۳:۱۵:۲۹

کاربر

مرسی خیلی ممنون از شما الان من بابا آدم رو هم هفته ای یک بار آب بدم خوبه؟ یا اونم باید بذارم خاک خشک بشه ؟ و اینکه سطح خاک خشک بشه ؟ کافیه؟ و اینکه میتونم بدونم چه مقدار باید آب بدم بهشون؟ ینی یک لیوان دو لیوان ؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۳ ۱۰:۴۵:۴۱

کارشناس شماره ۱

باباآدم در این فصل به آبیاری کمتری نیاز داره بله بهتره اجازه بدید کمی بیشتر از سطح خاک خشک بشه و بعد بهش آب بدید . دو لیوان برای گلدون بزرگ کمه بهتره به اندازه ای آب بدید که چند قطره از ته گلدون بیرون بیاد .

۱۴۰۰-۱۱-۲۳ ۲۲:۲۹:۴۸

کاربر

درود بابا آدم من یک برگ جدید درآورده اما از وقتی اون برگ بزرگ شده یکی از برگ های دیگم انگار داره می‌شکنه ینی به شدت به سمت زمین خم شده رو به بالا نمیره و سعی کردم با تناب ببندمشون بهم که خم نشن و بشکنن آیا کار درستیه؟ یا باید بذارم خود به خود خم بشن ؟ و اینکه فقط یکی از برگ هایش اینجوری شده چیکار باید کرد ؟ درون عکس برگ سمت راستی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۸ ۱۴:۵۶:۳۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر ، چون نور محیط براش کافی نیست کمی ساقه ها ضعیف شدن و ایستایی لازم رو ندارند میتونید با کود پتاس بالا هر دو هفته یکبار تغذیه اش کنید . بله میتونید ببندید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۱۲-۲۹ ۰۰:۵۹:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@