پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

خانم بیات

تعداد سوال: ۳

سوختگی برگ پتوس خصوصاً برگهای جدید ویژه

تعداد بازدید ۴۹۹

با سلام . پتوس من یک ماهی هست که رشدش متوقف شده .. البته جوونه برگ میزنه ولی جوونه ها یا ناقص باز میشن و سیاه میشن یا بسیار کوچیک هستن و بعد سیاه میشن . البته اکثر برگهاش هم دچار سوختگی هستن . اینو بگم که توی آبیاری دقت میکنم که چند سانتی سطح خاک خشک بشه بعد آب میدم.علت چیه قارچ کش باید استفاده کنم... تصویر رو براتون میفرستم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۳ ۲۲:۲۰:۴۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید محیط از نظر دما و تهویه چه وضعیتی داره ؟ و در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟ لطفا عکسی از جوانه های جدید که دچار آسیب هستند نیز ارسال کنید

۱۴۰۰-۱۱-۲۳ ۲۲:۳۴:۵۵

کارشناس شماره ۲

گلدون از نظر دما و تهویه به نظرم جای مناسبی هست از اولی که قلمه زدم و گیاه ۲۰ سانتی بود تا الان که شاخه هاش به حدود ۲، ۳ متر میرسه مکان تغییر نکرده ... آبیاری به اندازه ای هست که ۲ ،۳ سانت از خاک خشک شده باشه آبیاری می کنم داخل زیر گلدانی هم سنگ ریزه ریختن که اضافه آب خارج شود

۱۴۰۰-۱۱-۲۴ ۱۰:۵۶:۵۸

کارشناس شماره ۲

گلدون از نظر دما و تهویه به نظرم جای مناسبی هست از اولی که قلمه زدم و گیاه ۲۰ سانتی بود تا الان که شاخه هاش به حدود ۲، ۳ متر میرسه مکان تغییر نکرده ... آبیاری به اندازه ای هست که ۲ ،۳ سانت از خاک خشک شده باشه آبیاری می کنم داخل زیر گلدانی هم سنگ ریزه ریختن که اضافه آب خارج شود

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۴ ۱۰:۵۷:۳۹

کارشناس شماره ۱

در این فصل اجازه بدید بین دو آبیاری خاک گلدون بیشتر خشک بشه . کمی گلدون رو از پنجره فاصله بدید تا سرمایی که از پنجره عبور میکنه به گیاه نرسه . سعی کنید محیط نوسان دما نداشته باشه . میتونید سرشاخه ها رو هرس کنید . سعی کنید تمام قسمتهای ضعیف رو حذف کنید . برگهای آسیب دیده و لکه دار رو هم قطع کنید . با ما از طریق همین تاپیک در ارتباط باشید و وضعیت گیاه رو اطلاع بدید .

۱۴۰۰-۱۱-۲۴ ۱۱:۱۹:۰۷

کارشناس شماره ۱

اینکه نشانه ای از قارچ نمیبینید ؟ احتیاجی به قارچ کش نداره؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۴ ۲۳:۳۶:۲۶

کارشناس شماره ۱

نه فعلا نیازی نیست . باید آبیاری و دما رو کنترل کنید چون اگه این دو مورد کنترل نشه قارچ کش زدن ، تاثیری نداره .

۱۴۰۰-۱۱-۲۴ ۲۳:۳۷:۴۵

خانم بیات

ممنونم از راهنماییتون ... یه نکته ای که شاید مهم باشه اینکه برگهای جدیدش معمولاً باز نمیشن و میسوزن و اگه هم باز بشن خییلی ریز هستن

۱۴۰۰-۱۱-۳۰ ۰۹:۳۸:۲۰

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم ، یکبار به شاخه های جوان و سرشاخه ها سم حشره کش اسپری کنید . سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید

۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۰۳:۰۵:۱۳

کارشناس شماره ۱

لینک سم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم حشره کش حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۰۳:۰۵:۴۱

خانم بیات

منظورتون اینه که با یکی از این سه سم که معرفی کردین طبق دستور سم پاشی کنم؟؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۱۲:۲۳:۳۵

کارشناس شماره ۱

بله یکی کافیه

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۲۳:۰۷:۳۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@