پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۲

زرد شدن برگ پتوس ویژه

تعداد بازدید ۳۷۹

سلام. برگای پتوسم زرد شدن، روشون لکه های تیره افتاده، بعضی قسمت های ساقه زرد و بعضی قسمت ها سیاه شده... حالش خیلی بده

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۴ ۲۲:۱۱:۰۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت هستش ؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۴ ۲۳:۲۲:۴۱

کاربر

با کنترل خاک سطح گلدان اگر نیاز داشته باشه آب میدم.... معمولا یک هفته ۱۰ روز یکبار

۱۴۰۰-۱۱-۲۴ ۲۳:۳۷:۰۸

کاربر

این گلدان بزرگه و تقریبا ۱۰،۱۲ تا بازوی ۸ تا ۱۰ متری داره... طی سالیان گذشته مادرم ازش نگهداری می کرده و هیچوقت مشکلی نداشت.... ایشونمعمولا دمای خونه رو متناسب نگه می داشتن و از جهت تهویه هوا توجه داشتن.... چند ماهی هست که سفر رفتن و من ازش نگهداری می کنم... ابتدا برگاش زرد و حالت لاستیکی پیدا کرد از نظر مادر آب بهش کم داده بودم، کود ریشه زا و کود رشد گیاه تهیه کردم و بهش دادم... یکماهی بنده رفتم سفر و خانوم برادرم مراقبش بود. می گفت اوایل خیلی سره‌حال و شاداب بود تا اینکه الان اینطور شده.... اول فکر کردم شاید کودها مشکل داشتن ولی به گلدان های دیگه پتوسم هم داوم مشکلی ندارن فقط این اینطور شده.

۱۴۰۰-۱۱-۲۴ ۲۳:۴۷:۲۳

کارشناس شماره ۱

پاییز و زمستان پتوس به کوددهی نیازی نداره ، چون تهویه نامناسب بوده و گیاه در محیط بسته قرار داشته و چون ساقه ها بسیار بلند هستند برگشت گیاه به حالت اول زمان زیادی لازم داره چون الان در فصل رشد هم قرار نداریم و پتوس،رشدش تقریبا کند هستش . بهرحال الان تنها کاری که میتونید انجام بدید اینه که برگهای آسیب دیده رو قطع کنید و اگه نمیخواین ساقه رو کوتاه کنید باید به گیاه فرصت بدید تا دوباره جوانه ی جدید بزنه ، برای آبیاری هم اجازه بدید حداقل نیمی از گلدان خاکش خشک بشه و بعد سیرآبش کنید، حتما در روزهایی که هوا ملایمتر هستش پنجره ها رو برای تهویه باز کنید . فعلا از هیچ نوع سم یا کود ی استفاده نکنید چون ممکنه واکنش نشون بده .

۱۴۰۰-۱۱-۲۵ ۲۱:۲۸:۱۷

کاربر

نزدیک یه پلاستیک دسته دار برگ زرد تا الان ازش کندم و همچنان این روند فعلا ادامه داشته... می ترسم کلا باطل بشه... صلاح می دونید ساقه هاش رو کوتاه کنم و قلمه بزنم به اصطلاح؟ فرمودید هیچگونه سم یا کودی ندم بهش، حتی قارچ کش؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۵ ۲۱:۴۶:۴۹

کارشناس شماره ۱

نه به کود یا سم نیازی نداره . چند وقته که خاک گلدان تعویض نشده ؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۶ ۲۱:۰۵:۳۲

کاربر

یکسالی میشه.

۱۴۰۰-۱۱-۲۶ ۲۱:۱۲:۳۶

کارشناس شماره ۱

امسال بهار حتما گلدان را با گلدانی که یک سایز بزرگتر هستش تعویض کنید و در حین تعویض گلدان ریشه ها رو از نظر سلامت چک کنید .

۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۲۲:۲۰:۵۹

کاربر

بله حتما. ممنون از راهنماییتون.

۱۴۰۰-۱۱-۲۸ ۰۰:۳۵:۰۹

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۱۱-۲۸ ۲۳:۴۲:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@