پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۲

گل لیندام حالش خوب نیست ویژه

تعداد بازدید ۴۴۴

سلام و وقت بخیر. لیندای بنده همونطور که در تصویر می بینید برگ ها حال ندارن فر خورده و به سمت پایین هستن.... حتی برگ های تازه شکستگی پیدا کردن و به سمت پایین متمایل شدن. لکه هایی روی برگ ها افتاده، نوک برگ ها تیره میشن... گلدان نزدیک پنجره هست و نور غیر مستقیم بهش می خوره... آب هم هر وقت خشک باشه خاکش بهش میدم... البته اینم بگم که ۲ ماه پیش پافیلیشو از زیر خاک در آوردم... مادرم متاسفانه فکر می کرد اونم باید تو خاک باشه زحمت کشیده بودن خاک ریخته بود روش که من با مطالعه مقالات کافه گلدون متوجه شدم باید بیرون از خاک بمونه و الان ۲ ماهی میشه که آوردمش بیرون...

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۶ ۱۱:۳۲:۱۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر دقیقا بافت اسفنجی طوقه گیاه باعث میشه وقتی داخل خاک قرار میگیره گیاه در معرض پوسیدگی قرار بگیره و به همین دلیل برگ ها دچار لکه شدند حتما یک نوبت قارچکش روی برگ ها اسپری کنید و چک کنید برگ های جدید هم همین حالتو دارند؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۶ ۱۱:۴۱:۰۹

کاربر

بله حتما. فقط لطفا بفرمایید که قارچ کشی فقط روی برگ ها باشه یا رو پافیلیش و خاک هم اسپری کنم؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۶ ۱۱:۴۹:۱۹

کارشناس شماره ۲

قارچکش هم روی برگ بدید هم کمی داخل خاک و حتما با فاصله قارچکش تکرار بشه بهتره قارچکش کاربندازیم تهیه کنید و اگر بعد از دوبار اسپری با فاصله ۹ روز علایم متوقف نشد اطلاع بدید احتمال پوسیدگی ریشه وجود داره

۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۰۰:۳۹:۴۷

کاربر

بله ممنونم

۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۰۰:۴۴:۰۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۱۵:۰۹:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@