پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرضیه قاسمی

تعداد سوال: ۱

کورتون ویژه

تعداد بازدید ۳۳۸

گل کورتون رو ۵ ساله دارم خیلی سرحال و خوب نور کافی هم داره هفته پیش بهش کود دادم و نمیدونستم تو این فصل نباید کود بدم به گیاه . الان کاملا پژمرده شده و سرحال نمیشه چیکار میتونم براش بکنم که از بین نره؟😔😔😔😔

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۰۹:۳۵:۴۲

مرضیه قاسمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۱۲:۳۸:۴۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر کودی که دادیذ کلا برای کروتون مناسب نیست سه بیست بخاطر ازت بالایی که داره برای گیاهان برگ رنگی اصلا مناسب نیست یک دور در حمام گیاه رو حمام درمانی کنید آب سطح خاک بریزید به فشار خیلییی ملایم یکبار خاک شسته بشه

۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۱۵:۰۸:۱۹

مرضیه قاسمی

امروز همین کار رو کردم یعنی در حمام آب زیاد دادم بهش که از کف گلدان هم تخلیه بشه ولی هنوز بهبودی حاصل نشده بنظرتون خاکش رو‌عوض کنم بهتر نمیشه؟ امیدی هست زنده بمونه؟?

۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۱۵:۱۲:۴۳

مرضیه قاسمی

راهی برای خنثی شدن ازت در خاکش وجود نداره؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۱۵:۱۵:۲۳

کارشناس شماره ۲

بله خاک رو تعویض کنید تنش کمتر میشه البته دقت کنید خود تعویض خاک به گیاهتون تنش وارد میکنه و بعد از اون کمی گیاه بی حال هست ولی اثر کودازبین میره و بعد از تعویض اولین ابیاری با قارچکش ابیاری دوم با اسید هیومیک باشه که یکم تنش کمتر بشه براش دستگاه بخور سرد یاجزیره هم بزارید

۱۴۰۰-۱۱-۲۸ ۰۱:۰۳:۳۴

مرضیه قاسمی

ممنون از راهنماییتون همون حمام آب و شستشوی خاک حالش رو بهتر کرده خدا رو شکر یک گل ارالیا هم دارم همین شرایط رو پیدا کرده و به اون‌هم‌هنبن کود رو دادم برای اون هم خاک رو‌کاملا شستم ولی شرایطش بهتر نشده دلیل اون چی میتونه باشه؟ همه برگ‌هاش آویزون شده…

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۸ ۰۷:۵۷:۳۱

کارشناس شماره ۲

خداروشکر ببینید سه بیست برای ارالیا مشکل ایجاد نمیکنه مگراینکه نوع کودنامرغوب باشه و ابیاریش چندروز یکباره؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۸ ۱۱:۵۷:۲۸

مرضیه قاسمی

آبیاریش سه روز یکبار وقتی خاکش خشک میشه انجام میدم ولی ابپاشی چیزی انجام‌نمیدم جایی که میزارم هم نور غیر مستقیم داره و کلا خونه خنک هستش این گل رو تازه گرفتم و در شرایط نگهداریش خیلی تجربه ندارم

۱۴۰۰-۱۱-۲۸ ۱۲:۰۴:۴۴

کارشناس شماره ۲

دمای ۱۸ تا ۲۵ درجه میخواد خیلی خنک و خیلی گرم نباشه تامین رطوبتش با جزیره یابخورسرد و ابیاری هم هرزمان یک سوم خاک خشک بود نور هم باکیفیت و غیر مستقیم ماهی یکبار کودسه بیست و سه ماه یکبار اسیدهیومیک و البته ماهی یکبار جلبک دریایی براش عالیه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۰-۱۱-۲۹ ۰۱:۴۱:۵۰

مرضیه قاسمی

ممنونم از راهنمایی شما جزیره چطور باید درست کنم برای گل؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۹ ۰۷:۴۵:۳۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم یک زیر گلدونی با قطر دو تا سه برابر گلدونتون انتخاب کنید داخلش سنگریزه بریزید و نصف ارتفاع سنگ ها آب بریزید و‌گلدون رو روی سنگ ها قرار بدید هربار آب تبخیر شد آب اضافه کنید مراقب باشید آب سطح سنگ ها زیاد نباشه که با کف گلدون در تماس باشه

۱۴۰۰-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۴:۳۳

مرضیه قاسمی

سلام مجدد من این گل رو تازه هدیه گرفتم ولی هم‌خودم‌هم‌دوستب که هدیه دادن اسم و شرایط نگهداریش رو نمیتونیم لطفا راهنمایی بفرمایید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۴۸:۰۴

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر گیاهتون دراسنا هست رطوبت خوب با جزیره و بخور سرد میخواد ابیاری زمانیکه یک سوم خاک خشک بود انجام بشه حتما زهکش باز باشه نور خوب فیلتر شده نیاز داره

۱۴۰۰-۱۲-۱۵ ۰۰:۳۸:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@