پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا پارسایی منش

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۳۲۴

سلام وقت بخیر برگ انجیری من از ۳روز پیش برگ پایینی شروع به زرد شدن کرد آیا در برگهای پیر طبیعی است یا باید قیچی کنم و درمان کنم که به برگهای دیگه سرایت نکنه؟؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۱۵:۱۳:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته و روند زرد شدن برگها ایا سریع هستش یا اینکه بصورت تک تک و آهسته هستش ؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۲۲:۲۵:۵۰

زهرا پارسایی منش

هفته ای یکبار البته بستگی به خشکی خاک و زیر گلدون خشک بشه. در عرض دو روز اینجوری زرد شد همین یه برگ هم زرد شده.

۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۲۲:۴۷:۲۵

زهرا پارسایی منش

البته همین برگ بصورت لکه ای دوماه پیش زرد شده بود ولی متوقف شد یهو ۲روز پیش دیدم داره زرد میشه.

۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۲۲:۵۰:۳۱

کارشناس شماره ۱

گاهی اوقات نوسانات دمایی و نامناسب بودن شیوه ی آبیاری میتونه باعث زرد شدن برگها بشه . البته این نوع برگ انجیری به مرور برگهای پایینی رو از دست میده و به گیاهی ساقه دار تبدیل میشه و این طبیعیه . اگه روند زرد شدن برگها به مرور و بصورت تک تک و با فاصله هستش موردی نداره اما اگه برگها ناگهان و بصورت چندتایی زرد میشن میتونه مشکل از دما یا آبیاری باشه . فعلا سعی کنید جاش کمی خنکتر باشه و محیط تهویه ی خوبی داشته باشه ‌ آبیاری رو هم همزمان با خشک شدن نسبی خاک ، انجام بدید . با ما در ارتباط باشید و وضعیتش رو از طریق همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۰-۱۱-۲۸ ۲۳:۴۶:۲۴

زهرا پارسایی منش

بله فقط همین یه برگ بود که قیچی کردم بقیه برگها سالم هستن و خداروشکر شروع کرده ۱۰روزی یک برگ میده.

۱۴۰۰-۱۱-۳۰ ۱۱:۵۹:۴۳

کارشناس شماره ۱

خداروشکر

۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۰۳:۰۶:۰۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@