پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهام گل محمدی

تعداد سوال: ۷

کود گیاهان ابلق ویژه

تعداد بازدید ۳۰۷۱

سلام وقت بخیر ایا میشه برای گیاه شفلرا و برگ انجیری ابلق از کود سه بیست استفاده کنم یا باید از کود ۱۲ ۱۲ ۳۶ استفاده کنم؟؟ چون جایی توضیح میداد که برای گیاه های رنگی یا ابلق استفاده از سه بیست مناسب نیست و باعث کاهش رنگدانه ها میشه

۱۴۰۰-۱۱-۲۹ ۲۰:۰۶:۴۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . معمولا کود آهن باعث تغییر در رنگدانه ها میشه . سه بیست مانعی نداره . میتونید برای جوانه زایی از سه بیست استفاده کنید . و برای سلامتی کلی گیاه و استحکام برگها از پتاس بالا استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۱۱-۲۹ ۲۳:۵۴:۱۶

الهام گل محمدی

سلام وقت بخیر گیاه هایی که تو گلخونه دارم خدا رو شکر خیلی خوب و سر حال هستن و به طور قابل توجهی ریشه هوایی دارن ایا این حجم از ریشه هوایی مشکل ساز نیست؟؟ و اینکه ایا میتونم مقداری رو کات کنم که از حجمش و فصایی مه اشغال میکنه کم کنم

۱۴۰۱-۰۱-۱۹ ۱۷:۱۹:۵۹

الهام گل محمدی

سلام وقتتون بخیر عکس های از ریشه هایی هوایی گیاه هام خدمتتون فرستادم شکر هدا وضعیت گیاه ها عالیه فقط ریشه هوایی ها دارن خیلی زیاد و بزرگ میشن جای نگرانی نداره؟؟ میتونم مقداریش رو کات کنم مه حجم ریشه ها کاسته بشه؟؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۹ ۲۱:۵۷:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . ریشه های هوایی در رشد و جذب رطوبت و عناصر غذایی به گیاه بسیار کمک میکنند ، اگر گیاه ریشه های هوایی اش زیاده بهتره گلدان را در محیطی قرار بدید که اطرافش کمی خلوت تر باشه ، یعنی گلدانها با فاصله ی کافی از هم قرار داشته باشند تا مشکلی برای گیاه و ریشه های هوایی ایجاد نشه . بهتره ریشه ها قطع نشن .

۱۴۰۱-۰۱-۱۹ ۲۲:۵۱:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@