پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شیما احسانی

تعداد سوال: ۲

شل شدن افوربیا ویژه

تعداد بازدید ۱۴۴۷

افوربیای من ساقه هاش نرم شدن و در حال خراب شدن بودن، قسمت های نرم رو جدا کردم دوباره داخل کلدون کوچک تر گذاشتم ولی با این حال همچنان حالش خوب نیست ، داره کج میشه و پژمرده به نظر میرسه ، ممنون میشم زاهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۳۰ ۱۲:۲۴:۱۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر از قسمت ساقه نرم شده؟

۱۴۰۰-۱۱-۳۰ ۱۳:۲۹:۴۱

شیما احسانی

پوشش سبز رنگ روی ساقه نرم شده بود ، که از گیاه جدا کردم‌، الان قسمت چوبیه ساقه سفت هست ، چندتا از ساقه ها ی فرعی هم نرم سده بود که جدا کردم. الان در عکس ارسالی قسمت چوبی معلوم هست که پوشش سلز رنگ ندارد و آن را جدا کردم... با این حال گیاه سرحال نیست

۱۴۰۰-۱۱-۳۰ ۲۱:۳۷:۵۳

کارشناس شماره ۲

احتمال اسیب و گسترش الودگی در ریشه وجود داره بهتره گیاه رو از خاک خارج کنید و ریشه رو بررسی کنید در صورت وجود پوسیدگی قسمت الوده جدابشه و دوباره به انتهای ساقه قارچکش بزنید و در خاک جدید بکارید

۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۰۰:۵۷:۲۵

شیما احسانی

من یک‌پودر قارچ کش دارم که در آب حل میشه همون رو اسپری کنم به به ریشه مناسب هست؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۱۱:۲۶:۴۲

کارشناس شماره ۲

عکسشو برام میفرستید من ببینم چه قارچکشی هست؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۲۲:۵۵:۴۸

شیما احسانی

ریشه ها رو بررسی کردم مشکلی نداشت، این پودر رو در آب حل کردم و بهش دادم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۲۳:۴۲:۳۴

شیما احسانی

روی ساقه ها لکهدهای سفید هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۲ ۱۵:۳۲:۰۸

کارشناس شماره ۲

بله این قارچکش مناسبه فقط دو نوبت به فاصله 9 روز نیاز هست استفاده کنید روی لکه ها حالت پودر سفید رنگ هم میینید؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۲ ۲۲:۱۸:۳۵

شیما احسانی

روی بدنه گیاه علاوه بر اون لکه ها طبق عکس ارسالی به این حالت هم درومده ، نمیدنم منظورتون از پودر این هیت یا خیر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۲ ۲۲:۳۰:۰۴

کارشناس شماره ۲

الان قارچکش اسپری شده لکه ها بعد قارچکش هست؟ برجستگی ریز هم میبینید؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۰۱:۰۴:۲۶

شیما احسانی

قارچکش رو به خاکش دادم ، مثل اینکه بخوای آب بدی ( نباید میدادم؟) بله لکه ها هستن ، برحستگی ریز هم هست باید چه کاری انجام بدم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۰۷:۳۱:۰۲

کارشناس شماره ۲

اگر برجستگی ها بادست کشیدن پاک نمیشه و داخل بافت برگه همون قارچکش باید ۳ بار بافاصله ۹ روز اسپری بشه اگر برجستگی ها بادست پاک میشه و سیاه رنگه نشون آفته که باید از افتکش جهت کنترلش استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش مالاتیون Malathion
۱۴۰۰-۱۲-۰۵ ۰۱:۳۸:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@