پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

طاووس صلواتچی

تعداد سوال: ۱

چروک شدن ساقه بامبو ویژه

تعداد بازدید ۹۶۳

سلام،وقتتون بخیر،سه شاخه بامبو دارم،چند روزی هست یکی از ساقه ها زرد شدن سریعآ محل زرد شده بریدم و ساقه جدا در گلدان دیگر گذاشتم،محلول قارچ کش هم به هر سه گل اسپری کردم.الان متوجه شدم یکی دیگه ساقه از قسمت پیچ چروک شده اما سفت هست،ریشه بررسی کردم آب گلدان عوض کردم.حتی دمای محیط مداوم در حال کنترل هست،فاصله گلدان تا منبع نور ۵متر. هر هفته اسپری آب روی برگها می پاشم.قطره تقویتی دارم چون دو هفته پیش ریختم الان نمی‌دونم چیکار کنم،عکس برای شما ارسال میکنم، لطفاً هر کاری که باید انجام بدم بگین. ممنونم

۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۱۴:۲۷:۵۲

طاووس صلواتچی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۱۶:۰۰:۵۹

طاووس صلواتچی

البته اصلا ساقه زرد نشده،حالت لزج هم نداره،فقط از قسمت پیچ چروک شده،البته برگها هم شادابی قبل ندارن. هر کاری میکنم عکس ها ارسال نمیشن.

۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۲۰:۳۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکسها رو به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید .

۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۲۱:۵۶:۳۱

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۳ ۰۰:۳۹:۴۲

کارشناس شماره ۱

محیط گرم هستش سعی کنید جاش رو کمی خنکتر کنید و تهویه ی محیط رو بهتر کنید آیا سیستم گرمایشی شوفاژ یا پکیج و اسپیلت و مانند اینهاست ؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۳ ۰۰:۴۱:۳۴

طاووس صلواتچی

سلام، ممنونم از پاسخگویی شما، دمای محیط ۱۹درجه تا ۲۱ ثابت هست بین این سه درجه. در طول روز هم حداقل یک ساعت درب باز هست. و اینکه اطراف گل خلوت کردم تا گردش هوا خوب باشه، من سعی میکنم همه نکات رعایت کنم اما نمی‌دونم چرا اینجور میشن. هیچ وسیله گرمایی چه گرمایش کف یا رادیاتور تا شعاع ۶متری گلدان قرار ندارد

۱۴۰۰-۱۲-۰۳ ۰۰:۴۶:۰۰

طاووس صلواتچی

یک سوال دیگه هم داشتم، اینکه برگها زرد جدا کنم،مجددا برگ جدید رویش داره از همون ساقه پایین؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۳ ۰۰:۴۷:۵۴

کارشناس شماره ۱

از هر قسمت که بخواین جوانه ی جدید بزنه باید از همون قسمت گیاه رو هرس کنید . بازم سعی کنید اگه گلدان روی میز قرار داره ، بعلت قرار گرفتن گرما در بالا ، موقعیت نگهداری گلدان را تغییر بدید . فعلا هم از قطره استفاده نکنید میتونید بهار به بعد دوباره از قطره استفاده کنید .

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۰۰:۱۸:۰۲

طاووس صلواتچی

یک دنیا ممنونم، چشم حتما رعایت میکنم. امیدوارم به زودی گلها خوب بشن

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۰۷:۵۷:۳۶

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۰۸:۲۷:۵۹

طاووس صلواتچی

با سلام و عرض ادب، من تمام کارها انجام دادم،حتی رسیدگی از قبل بیشتر شده،اما متاسفانه شاهد هرچه بیشتر زرد شدن برگها هستم،هیچ تغییر مثبتی نمی‌بینم، حتی ریشه ها بررسی میکنم، زغال انداختم تو آب،تعویض آب حتما میزارم ۲۴ساعت بمونه،شیشه کاملا ضدعفونی و تمیز،

۱۴۰۰-۱۲-۱۰ ۱۴:۱۹:۳۴

طاووس صلواتچی

دیگه تقریبا برگی براش نمونده،خیلی هم بی‌حال شدن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۰ ۱۴:۲۰:۴۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . جاشو خنکتر کردید ؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۰ ۲۱:۲۸:۱۹

طاووس صلواتچی

بله،اتفاقا دماسنج نصب کردم به دیوار که همیشه دما ثابت نگه دارم، دما از ۱۹درجه بالاتر و پایین تر نمیاد، تهویه هوا عالی،چون پنجره باز هست،البته پنجره نزدیک نیست که باد بهش بخوره، واقعا نمی‌دونم چیکار کنم

۱۴۰۰-۱۲-۱۰ ۲۱:۵۲:۲۷

کارشناس شماره ۱

گیاه دچار تنش محیطی شده ، جای نگهداری اش رو تغییر بدید یعنی مثلا اگه تو پذیرایی هستش به اتاق دیگه ای منتقل اش کنید . ببینید چه واکنشی نسبت به محیط جدید نشون میده . آیا اون قسمت از ساقه که زرد شده بود ، رو زمانی که قطع کردید بافتش حالت پوک یا چوب پنبه ای هم ، شده بود ؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۰۰:۱۱:۵۵

طاووس صلواتچی

بافتش سفت بود،فقط زرد شد، الان حتی اونم ریشه نزده، از سه تا شاخه گل ،یکیش فقط سالمه، یکیش که کوتاه کردم تو گلدون دیگه گذاشتم، یکی هم که عکسشو فرستادم، من هر سه تا رو تغییر مکان بدم، محیط از نظر نور چطور باشه

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۰۰:۴۹:۱۱

کارشناس شماره ۱

نور معمولی اتاق خوبه ، طوری که تو روز نیازی به روشن کردن لامپ نباشه . فعلا فقط ساقه ای که زرد شده رو جاش رو تغییر بدید . البته قسمت زرد شده باید جدا بشه و دور انداخته بشه

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۲۳:۱۲:۵۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@