پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا کریمی

تعداد سوال: ۱

زرد سدن و سوختن برگ های گیاه ویژه

تعداد بازدید ۳۱۸

سلام وقت بخیر بونسای من حدور یک ماهه که برگ های سبزش شروع کرد به ریختن یکبار خاکش رو عوض کردم و مکانش هم به پشت پنجره ای ای که نور بیشتری داشت گذاشتم و بار دیگر مراجعه کردم گفتم قطره آهن اسپری کنید روی برگا هاش این تصویری که فرستادم وضعیت الان گیاه هستش

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۲ ۱۷:۵۶:۵۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته و آیا محیط نوسان دما داره ؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۳ ۰۰:۳۴:۴۰

زهرا کریمی

هفته ای یک بار آبیاری داره ولی الان کنار پنجره نورگیر با فاصله ی یک متر قرار داره

۱۴۰۰-۱۲-۰۳ ۰۲:۱۰:۵۴

کارشناس شماره ۱

ایا بین دو آبیاری خاک خشک میشه ؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۰۰:۲۷:۲۶

زهرا کریمی

عکس های جدید براتون گرفتم از شرایط نورش و اینکه بله فک میکنم خاکش خشک میشه و ریشه ی گیاه و تنه هم چروکیده شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۲۳:۴۶:۰۷

کارشناس شماره ۱

اگه پنجره جنوبی باشه نور براش کافیه ، اما در مورد چروک شدن ، هم میتونه در اثر بیماری ، تنه چروک بشه و هم در اثر کم ابی و گرم و خشک بودن محیط ، اگه تنه کمی نرم هم شده باشه ، احتمال پوسیدگی و یا بیماری وجود داره ، که بهتره گیاه از خاک درآورده بشه و ریشه چک بشه . اما اگه در اثر گرم و خشک بودن محیط و کم آبی ، تنه چروک شده باشه ، میتونید با کمی خنک کردن محیط و ابیاری کافی و به اندازه این مشکد رو حل کنید .

۱۴۰۰-۱۲-۰۵ ۲۰:۰۸:۲۲

زهرا کریمی

سعنی نوری که از پنجره شمالی بهش میخوره برای گیاه زیاده به نظرتون؟ فقط ریشه خیلی خشک شده و گفتن قطره آهن اسپری کنم آیا درسته؟ و اینکه برای این نوع گیاه آبیاری باید چطور باشه؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۱۳:۲۵:۵۸

کارشناس شماره ۱

نور شمالی در نیمه ی دوم سال براش کمه ، اگه ریشه خشک شده با کود اهن احیا نمیشه ، کود آهن برای سرسبزی و استحکام برگهاست . باید قسمتهای خشک ریشه رو جدا کنید و یکماه بعد از کاشت کوددهی با کود فسفر بالا رو شروع کنید . البته گیاه باید تعداد کمی ریشه ی سالم هم داشته باشه . اگه تمام ریشه ها خشک شده اونرو از خاک در بیارید و مدتی در آب نگه دارید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10
۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۲۳:۲۸:۲۱

زهرا کریمی

اصلاح میکنم خاک گیاه رو حدود یک ماه پیش عوض کردم ریشه خشک نبود اون زمان منظور از خشک شدگی الان تنه ی گیاه بونسای و شاخه های چوبی گیاه بود آبیاری در فصول مختلف این گیاه باید چطور باشه ؟ مشکل گیاه یعنی با کود فسفر برطرف میشه؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۷ ۰۰:۲۹:۱۵

کارشناس شماره ۱

چوبی شدن و خشک شدن تنه میتونه بعلت بیماری یا تنش های محیطی ایجاد شده باشه ، فعلا یکبار بهش کود فسفر بالا بدید و نور بیشتری بهش برسونید و ابیاری رو هم به اندازه ی کافی و در زمان خشکی خاک انجام بدید در فصل رشد ، بهار و تابستون ، طبیعتا باید آبیاری بیشتر انجام بشه وضعیت گیاه رو از طریق همین تاپیک اطلاع بدید .

۱۴۰۰-۱۲-۰۷ ۲۳:۵۳:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@