پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شیما احسانی

تعداد سوال: ۲

چروک شدن ساقه ها و زرد سدن برگ ها ویژه

تعداد بازدید ۳۹۴

با سلام... یک ماه پیش زاموفیای من چن تا از شاخه هاش چروک شدن و شروع شدن به زرد شدن... طلق مطالبی که خوندم متوجه شدم به دلیل گلدونه و زهکشی نامناسب این اتفاق افتاده... از گلدونه بزرگ خارجش کردم ، ریشه های پوسبده رو جدا کردم ، و داخل گلدون کوچک تر گذاشتم ، و همون موقع بهش قارچکش دادم ، یک سری از ساقه که چروک بودن خوب نشدن و برگ ها مطابق عکس زرد شدن ، یه سری از ساقه ها هم یک سری لکه داشتن هنوز به همون حالت هستن، نگرانم که اونها هم از بین برن ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۲ ۲۲:۳۹:۵۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ساقه هایی که زرد شدند را جدا کنید . گیاه را در محیطی گرم قرار بدید و ابیاری را زمانی که خاک گلدان خشک هستش انجام بدید . حتما خشکی ِ خاکِ عمقِ گلدان را ، با سیخ چوبی تست کنید و بعد آبیاری رو انجام بدید . از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاه رو اطلاع بدید . اگر هم سوالی دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۱۲-۰۳ ۰۰:۳۷:۴۰

شیما احسانی

تعداد سوال: ۲

ممنونم ، در آبیاری بعدی قارچ کش هم بدم؟ و اینکه ساقه ها این طور که مطابق عکس هست بریدم ، درسته ؟ یا اینکه باید کامل از خاک در بیاد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۳ ۱۹:۰۲:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

بله درسته . ، از کنار اون ساقه ها که قطع کردید جوانه های جدید رشد میکنند فعلا نیازی به استفاده از قارچ کش نیست فقط آبیاری رو کنترل کنید

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۰۰:۲۹:۵۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@