پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهام

تعداد سوال: ۱

بابا آدم ویژه

تعداد بازدید ۳۹۸۳

علت زرد شدن و لکه کناره های برگاش چیه؟ تو فاصله ۳متری از پنجره هم هست هفته ای یه بار آب میدم اما طوری آب نمیدم که از زیر گلدان خارج شه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۳ ۱۱:۰۸:۵۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر دقیقا تنش آبی از اصلی ترین دلایل هست بین دو ابیاری حتما نیازهست یک سوم خاک خشک بشه و در هرابیاری لازمه گیاه سیراب بشه و‌چندقطره آب اضافی از زیرگلدان خارج بشه و برای لکه ها حتما قارچکش مسی بردوفیکس اسپری کنید

۱۴۰۰-۱۲-۰۳ ۱۴:۱۵:۲۴

الهام

از کجا میتونم این قارچ کش و تهیه کنم سایت شما داره؟و اینکه حدودا هر چند وقت یکبار باید بهش اب بدم که این شرایط فراهم باشه؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۳ ۱۵:۰۲:۲۲

کارشناس شماره ۲

متاسفانه این قارچکش و فعلا ما تموم کردیم و برای ابیاری اجازه بدید حدود یک سوم خاکش خشک بشه بعد ابیاری انجام بدید و هربار چک کنید چند قطره اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۰۱:۰۵:۵۶

الهام

من تو شهرستانی هستم آبش خیلی املاح داره به نظرتون تاثیر نداره؟میتونم آب جوشیده شده بهش بدم؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۱۰:۰۲:۲۴

کارشناس شماره ۲

بله قطعا بهتره یااز اب تصفیه یااب بیات استفاده کنید آب بیات ابی هست که حداقل ۲۴ ساعت در ظرف دهانه بزرگ راکد مونده و املاح ته نشین شده و کلرش پریده

۱۴۰۰-۱۲-۰۵ ۰۱:۳۵:۳۶

الهام

بهش اب دادم رو خاکش مثه این عکسی شده که فرستادم مشکلی نیست؟اینجوری سفیدک زده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۵ ۱۲:۳۵:۱۹

کارشناس شماره ۲

بله این حالت بخاطر قلیایی شدن خاکه از اب شیربرای ابیاری استفاده میکنید؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۰۱:۵۰:۵۶

الهام

بله از اب شیر استفاده میکنم،مشکلی ایجاد میکنه؟واینکه قرچ کش و هر چند وقت یکبار اسپری کنم؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۰۸:۴۷:۵۷

کارشناس شماره ۲

بله قارچکش دو نوبت به فاصله 8 روز اسپری کنید و بله اب شیر املاح بالایی داره که همون باعث قلیایی شدن خاک و شوره های سطح خاک میشه و قلیایی شدن جذب عناصر و به شدت کم میکنه از اب تصفیه یا اب بیات( ابی که 24 ساعت در ظرف درباز مونده و کلرش پریده و املاحش ته نشین شده) استفاده کنید

۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۲۲:۳۵:۴۷

الهام

سلام بابا ادم من کلا داره داغون میشه یه برگه جدید زدهپشت برگ انگار تار عنکبوت بسته چیکارش کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۲ ۱۳:۴۴:۳۰

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر بله گیاهتون دچار کنه تارعنکبوتی شده حتما از سم مخصوص کنه کش استفاده کنید لینکشو براتون میزارم دوبار به فاصله ۸ روز از کنه کش آبامکتین سطح برگ ها اسپری کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کنه کش (آبامکتین)
۱۴۰۰-۱۲-۲۲ ۱۵:۴۹:۳۹

الهام

میشه لطف کنید علت اتفاقی که برایه نخل یوکا من افتاده بکید نورگیریش خوبه هفته ای یکبار آب میدم جوریکه آب از زیرش خارج شه و اینکه جوونه تازه هم زده اما برگ های بالاییش اینجوری بدرنگ و خراب شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۴ ۱۹:۳۰:۱۸

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر بله یوکا درگیر سفیدک پودری شده یک بیماری قارچی هست و با قارچکش برپایه مس مثل بردوفیکس کنترل میشه سه بار به فاصله‌۷ روز از قارچکش اسپری کنید

۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۰۲:۳۵:۰۱

الهام

سلام من یه گیاه فیکوس دارم که۴ ماهه خریدم از همون موقه یه جونهداشته که رشد نکرده و فکر کنم خشک هم شده تو عکس بالا کنار نخل یوکا هست که گفتید قارچ زده امروزپشت برگهای فیکوسم و نگاه کردم دیدم لکه های قهوه ای ریز هست نکنه اینم قارچ گرفته ؟علت رشد نکردن جوونش میتونه این باشه؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۰۱:۰۲:۵۲

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیرسوال فیکوس رو در تالار مربوط به خودش سوال بفرمایید هر تاپیک مختص یک گیاه هست

۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۰۱:۴۶:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@