پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مصطفی سیاح

تعداد سوال: ۱

قرمز شدن رگبرگهای جوانه برگ لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۴۵۶

باسلام لیراتای من برگ جدیدی زده اما بعضی رگبرگهاش قرمزه و جاهایی ک قرمزی زیادتره برگ کامل رشد نکرده ، جایی خوندم بعلت خشک ماندن و سپس آبیاری زیاد ریشه ها آب زیادی جذب کردن و باعث ادم در برگ شده و بمرور زمان خوب میشه اما سوالم این بود که میشه الان درمانش کرد .ممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۰۰:۵۶:۱۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ایا این عارضه در تمام برگهای جوان وجود داره ؟ نحوه ی ابیاری به چه صورت بوده ؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۰۸:۲۶:۴۱

مصطفی سیاح

باسلام خدمت شما دوست عزیز فعلا فقط همین یه برگ رو زده چون دو ماهه گرفتمش و ابیاری هم وقتی گرفتم خاکش خشک بود و آب هم ن کم دادم ن زیاد چون گلدونش بزرگه ولی فک کنم کافی بود ، تقریبا هم در هفته دوبار آبیاری میکنم اما خاکش بنظر کامل خشک میشه تا دفعه بعد ک اب بدم ، هوای خونه خشک هست تاحدودی ، کرج هستم

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۱۵:۳۳:۵۶

کارشناس شماره ۱

براش جزیره بسازید . فیکوس ها رطوبت دوست و نور دوست هستند . گرم و خشک بودن هوای محیط میتونه برگها ی جدید رو دچار اسیب کنه . یا حتی باعث شیوع افت کنه بشه . مدتی شرایط محیطی و رطوبت رو کنترل کنید . گلدان را در محیطی که تهویه ی بهتری داره بزارید .

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۲۳:۴۰:۴۰

مصطفی سیاح

ممنون بله چشم دارم انجام میدم این شرایطی ک فرکودین ولی بیشتر هدف از سوالم چگونگی درمان این عارضه ادم رگبرگها یعنی تجمع بیش از حد آب و ترکیدن سلولهای رگبرگ و اطرافش بود که آیا درمانی داره یا خیر و این عارضه دیگه ماندگاره؟ تشکر

۱۴۰۰-۱۲-۰۵ ۰۰:۵۱:۵۵

کارشناس شماره ۱

اگه بافت برگ اسیب زیاد دیده باشه ماندگار هستش البته با دادن کود اهن چون رنگ برگها تیره تر میشه این اسیب کم تر دیده میشه و دیگه به این شدت به چشم نمیاد .

۱۴۰۰-۱۲-۰۵ ۲۰:۱۳:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@