پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شيرين نعمتي

تعداد سوال: ۱

علت خال خال قرمز شدن برگ گل شمعي (hoya) ویژه

تعداد بازدید ۵۱۷

یکسال هست که این گیاه رو دارم و یک دوره تابستون گل داده ، الان به تازگی برگهاش این شکلی شده و گلدون در پنجره غربی و بیرون از خانه هست

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۱۴:۲۴:۲۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر هویا باید داخل قرار داشته باشه آیا آفتاب مستقیم روی برگها میتابه ؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۲۳:۴۶:۵۴

شيرين نعمتي

بله آفتاب مستقيم روش ميتابه

۱۴۰۰-۱۲-۰۵ ۱۵:۵۹:۴۴

شيرين نعمتي

من از جايي كه قلمه گرفتم ازش ، بيرون از خانه بود ولي در پنجره شمالي بود … كلا بايد در سايه باشه ؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۵ ۱۶:۰۲:۴۷

کارشناس شماره ۱

بله بهتره داخل منزل ببرید و جایی قرار بدید که نور زیاد و بصورت فیلتر شده بهش برسه ، جاش نباید سرد باشه .

۱۴۰۰-۱۲-۰۵ ۲۰:۲۴:۱۵

شيرين نعمتي

من شمال زندگی میکنم ، هرجا گل هویا میبینم چونکه رونده هست ، همه جا بیرون از خونه بوده …. قارچی نشده ؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۱۲:۰۱:۴۳

کارشناس شماره ۱

وجود نقاط زنگ مانند نشونه ی بیماری قارچی هم هست که در اثر سرما میتونه ایجاد بشه . در شمال ، تو بهار و تابستون میتونید گیاه رو بیرون نگه دارید اما در فصول سرد باید به جای گرمتر منتقل اش کنید .

۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۲۳:۳۵:۲۳

شيرين نعمتي

داروی خاصی باید بهش بدم ، چون امکان انتقال نیست ، گیاه بزرگ شده نمیتونم ببرم داخل خونه متاسفانه

۱۴۰۰-۱۲-۰۷ ۰۱:۲۷:۰۲

کارشناس شماره ۱

میتونید بهش قارچ کش بزنید اما برگهای آسیب دیده به حالت قبل برنمیگردن ، اما برگهای جدید با بهبود شرایط و دما ی هوا نرمال رشد میکنند .

۱۴۰۰-۱۲-۰۷ ۲۳:۵۹:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@