پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمانه سادات

تعداد سوال: ۱

قهوه اي شدن برگ هاي نخل كنتيا ویژه

تعداد بازدید ۳۸۳

سلام من حدود 1.5 ماه پيش نخل كنتيا تهيه كردم. فردي كه برام تهيه كرد خاكشو تعويض كرده بود و ضد قارچ، آهن و ضد آفت هم زد در همان ابتدا. بعد مدتي برگ هاي يكي از شاخه ها به قهوتي اي تغيير رنگ داد. گفتن مشكل قارچي و همزمان شته هست و شاخه رو قطع كردم. ٤ بار به فاصله چهار روز ضد قارچ رو زير برگ ها و روي خاك اسپري كردم. بعد با فاصله ٤ روز مجدد دو دوره كاربريل سويل ضد آفت استفاده كردم. ولي مجدد يكي ديگه از شاخه ها قهوه اي شد همينطور پشت برگ ها مثل پرز يه دونه هاي تيره اي ايجاد شده بود و باغباني آمدن گفتن قارچ و شنه است شاخه رو قطع كردن و خاك هم كامل عوض كردن و گياه و شستشو دادن. و گفتن مجدد ورمي و ضدشته(نمي دونم چه نوعي) و تقويتي استفاده كردن. حالا نگران هستم ايشون نگهداري از كنيارو دقيق ندونن و مجدد شاخه ها در گير بشن. ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۵ ۱۷:۲۵:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

استفاده ی همزمان از سموم و کودها میتونه گیاه رو دچار آسیب کنه ، مخصوصا کوددهی باید حداقل یکماه بعد از تعویض گلدان انجام بشه . لکه های قهوه ای که فرمودین در تصویر مشخص نیست لطفا عکسی واضحتر از لکه ی قهوه ای رنگ ارسال کنید

۱۴۰۰-۱۲-۰۵ ۲۰:۳۳:۱۳

سمانه سادات

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۰۲:۵۴:۴۲

سمانه سادات

لكه هاي سفيد ضد آفت هستن و همچنين سموم و آفت كش ها همزمان استفاده نشده در توضيحاتم نوشتم

۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۰۳:۰۱:۰۰

کارشناس شماره ۱

بله شما فرمودین فردی که خاک رو تعویض کرده ضد قارچ و آهن و ضد آفت هم زده در همان ابتدا ، این باعث اسیب دیدن شده . فعلا تا مدتی از هیچ نوع کود یا سمی استفاده نکنید گلدان را در محیطی با نور ملایم قرار بدید براش جزیره بسازید با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاه رو از طریق همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۲۳:۴۹:۵۵

سمانه سادات

متشكرم حتما

۱۴۰۰-۱۲-۰۷ ۰۰:۳۳:۴۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۱۲-۰۸ ۰۰:۰۰:۲۱

سمانه سادات

سلام من امروز تو ظرف آبي كه كنار گياهم ميزارم براي تامين رطوبت اين حشره رو ديدم. خيلي ريزه حدود ٤ ميليمتر. ممكن مشكل اين باشه؟ همونطوري كه خدمتتون گفتم فردي مجددا خاك گياه و عوض كردن من قبل از تعويض خاك اين حشره رو نديده بودم. آيا اين خاك مناسب كنتيا هست چون مطالعه كردم بايد خاك با زهكشي بالا باشه و اصلا نبايد گياخاك داشته باشه.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۰ ۰۳:۲۹:۱۰

سمانه سادات

تصوير خاك

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۰ ۰۳:۳۱:۰۵

کارشناس شماره ۱

الان مگه خاکش زهکشی خوبی نداره ؟؟ ایا اب دیر ازش پایین میره ؟؟؟ گاهی اوقات خاک گیاهان آپارتمانی که حاوی خاکبرگ یا کمپوست گیاهی هستش ممکنه حاوی تخم یا لارو یا حشراتی مانند اینها باشه. بهتره قبل از استفاده خاک را ضدعفونی کنید .

۱۴۰۰-۱۲-۱۰ ۲۱:۳۱:۱۸

سمانه سادات

اطلاع ندارم كه زهكشي خوبي داره يا نه يك هفته پيش مجدد خاكشو همون فرد عوض كردن هنوز رطوبت داره خشك نشده كه من آبياري كنم نگران همين هستم كه كمپوست داشته باشه چون كنتيا اصلا نبايد خاكش كمپوست داشته باشه حشراتش از ريشه كنتيا تغذيه مي كنن شما از روي عكس مي تونيد تشخيص بدين؟ نمي خوام با ايشون تماس بگيرم مجدد امشب احساس مي كنم يا شاخه بزرگ تازه باز شده داره تغيير رنگ ميده به زرد و قهوه اي? پشت برگ هاش هم دوباره دونه هاي قهوه اي هست من عاشق گلمم براش جزيره هم درست كردم دو روز پيش?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۱ ۰۰:۲۷:۵۸

سمانه سادات

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۱ ۰۰:۲۹:۰۲

سمانه سادات

يه سئوال ديگه من نوزاد ٦ ماهه دارم آيا خطر و آلودگي اي براش نداره؟ براي اين گياه چند مرتبه ضد آفت اسنفاده شده مراقبتي لازم نيست؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۱ ۰۱:۳۶:۳۵

کارشناس شماره ۱

اگه یک هفته است که خاک هنوز خشک نشده ، زهکشی خاک خوب نیست ، چون با توجه به دمای داخل منزل باید خاک نسبتا خشک شده باشه ، و بهتره خاک اصلاح بشه ، بله چون نوزاد دارید دیگه از سم استفاده نکنید .

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۰۰:۱۶:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@