پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۲

سوال ۱ ویژه

تعداد بازدید ۱۹۱

سلام وقت بخیر حسن یوسف من وسط ساقش ترک خورده و انتهای ساقش شیار داره چیکار کنم؟ رشدش خوبه اصلا افت نداره

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۱۵:۵۵:۲۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر آیا گیاه رو هرس میکنید ؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۷ ۰۰:۰۱:۳۷

کاربر

من جونه هارو هرس میکنم فقط جونه های که تازه رشد کرده رو یکم بعد هرس میکنم بار اول که هدیه گرفتم گیاهو این شیارها پایین گیاه بود اما پرسیدم گفتن طبیعیه امروز دیدم که وسط ساقه ترک خورده و یه جای دیگه هم یه ترک کوچیک داره این قسمت پایین گیاه هست

۱۴۰۰-۱۲-۰۷ ۰۰:۰۶:۴۵

کاربر

من جونه هارو هرس میکنم فقط جونه های که تازه رشد کرده رو یکم بعد هرس میکنم بار اول که هدیه گرفتم گیاهو این شیارها پایین گیاه بود اما پرسیدم گفتن طبیعیه امروز دیدم که وسط ساقه ترک خورده و یه جای دیگه هم یه ترک کوچیک داره این قسمت پایین گیاه هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۷ ۰۰:۰۷:۳۶

کارشناس شماره ۱

بزارید هوا گرمتر بشه بعد ساقه رو از قسمت پایینتر هرس کنید تا گیاه به اصطلاح جوانسازی بشه . الان دیگه به جوانه ها دست نزنید . خطوط روی ساقه های مسن میتونه بعلت نوسانات دمایی و یا رطوبتی ایجاد بشه که برطرف نمیشن . مگر اینکه گیاه در فصل رشد جوانسازی و قسمتی از ساقه که آسیب دیده حذف بشه .

۱۴۰۰-۱۲-۰۸ ۰۰:۱۶:۲۲

کاربر

الان ممکن هست که این ترک ها گیاه رو نابود کنن؟ یا به هرنحوه ی باعث تضعیف گیاه بشن؟ یا باعث بشن بیشتر در معرض قارچ یا افت قرار بگیره؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۸ ۰۰:۳۵:۴۴

کارشناس شماره ۱

بهرحال گیاهی که به هر دلیلی ترک خورده ، در مقابل آفات آسیب پذیرتر هستش ، برای همین توصیه میکنیم که در فصل رشد یکبار جوانسازی ساقه برای حسن یوسف انجام بشه .

۱۴۰۰-۱۲-۰۸ ۲۳:۱۸:۰۷

کاربر

ممنونم

۱۴۰۰-۱۲-۰۸ ۲۳:۲۶:۲۷

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۱۲-۰۸ ۲۳:۳۸:۰۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@