پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

راضیه لطفی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن یهویی برگ عبایی ویژه

تعداد بازدید ۱۱۲۲

سلام وقتتون بخیر . چند هفته پیش من یهو دیدم یکی از برگای برگ عباییم کامل کامل زرد شده . حس کردم قارچ نیست ولی برا احتیاط با قارچ کش آبیاری کردم ‌. یک هفته ی بعدم کود دادم بهش پتاسیم . ولی الان دقت میکنم میبینم چندتا دیگه از برگام لک لک داره زرد میشه لک آبدار قارچی نیست مثل رنگ پریدگیه . پشت به نور بهتر دیده میشه لکا . آبیاری هر وقت خاک خشک میشد حدودا هفته ای یکبار تا ۱۰ روز یکبار . آب اضافه خارج میشد .

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۸ ۱۸:۱۱:۵۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید خاک گلدان چه بافتی داره ؟ و ایا به گیاه هوای تازه میرسونید ؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۸ ۲۳:۳۷:۴۳

راضیه لطفی

خاکش انگار ماسه ایه و سنگینه نسبتا . عکسشو میزارم . توی زمستون ۹۹ درصد مواقع پنجره بستس ولی در اتاقم بازه هوا جریان داره ولی هوای تازه نیست .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۹ ۰۹:۳۰:۵۶

کارشناس شماره ۱

خاکش رو تعویض کنید و از ترکیب خاک باغچه و خاک برگ و کمی ورمی کمپوست استفاده کنید . فعلا تا مدتی بهش کود ندید .

۱۴۰۰-۱۲-۰۹ ۱۰:۱۳:۵۶

راضیه لطفی

من نگران بودم که نکنه ریشه پوسیده باشه . وقتی ریشه بپوسه چه علائمی نشون میده برگ عبایی ؟

۱۴۰۰-۱۲-۰۹ ۱۰:۱۷:۱۳

کارشناس شماره ۱

اگه ریشه بپوسه معمولا ساقه از ته سیاه میشه اما اگه در اثر بیماری قارچی یا کوددهی زیاد ریشه آسیب دیده باشه میتونه علامتهایی بصورت لکه برگی ایجاد بشه زمانی که خاک رو تعویض میکنید میتونید وضعیت ریشه ها رو هم چک کنید

۱۴۰۰-۱۲-۱۰ ۰۱:۴۲:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@