پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

وحیده امیدی کیا

تعداد سوال: ۱

در مورد زامفولیا ویژه

تعداد بازدید ۴۹۶

من چندین ماهه ی گلدون زامیفولیا گرفتم خیلی حالش خوب بود دوتا پاجوش هم زد تا اینکه خدود دوهفته پیش ی اریکا بغلش بود داشتم افت کش میزد بهش یکم رو زامفولیا هم پاشید از فرداش دیدم یکی از شاخه هاش کم کم زرد شد فقط یه شاخه! بعد اونو قطع کردم حالا چند روزه احساس میکنم برگهای جوانش هی خمیده تر میشن انگار شل شده باشن !😕چیکار کنم جاشونم عوض کردم اوردم کنار پنجره

۱۴۰۰-۱۲-۰۹ ۱۳:۴۲:۱۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر عکس گیاهتون رو ارسال میفرمایید

۱۴۰۰-۱۲-۰۹ ۱۴:۳۵:۳۷

وحیده امیدی کیا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۹ ۱۴:۴۰:۱۴

وحیده امیدی کیا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۰۹ ۱۴:۴۰:۵۶

کارشناس شماره ۲

خب چندتا نکته مهم وجود داره اول ابیاری گیاهتون به چه شکل هست و بعد از هر ابیاری اب اضافی از گلدون تخلیه میشه؟ و برای کنترل افت چه سمی استفاده کردید؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۰ ۰۲:۱۳:۰۳

وحیده امیدی کیا

سلام مجدد ابیاری هر وقت که خشک باشه چک میکنم معمولا بله امروز اگه زیاد باشه کاملا خارج میشه من برای ی کیاه دیگه افت کشی استفاده کردم ولی اینم کنارش بود دقیقا فرداش شروع کرد زرد شدن

۱۴۰۰-۱۲-۱۰ ۰۳:۲۱:۴۶

کارشناس شماره ۲

درسته هم افت هم تنش ابی هردو باعث این مشکل شده برای این گیاه چند نوبت افت استفاده کردید؟ و حتما چک کنید در هر ابیاری گیاه سیراب بشه و چند قطره اب اضافی از زیر گلدان خارج بشه و بین دو ابیاری اجازه بدید سه چهارم خاک خشک بشه

۱۴۰۰-۱۲-۱۰ ۲۲:۵۸:۵۴

وحیده امیدی کیا

الان باتوجه ب عکسی ک فرستادم گیاهم سالمه؟ اینکه کج شدن به یک‌سمت مشکلی نداره ؟؟؟؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۰ ۲۳:۵۴:۳۷

کارشناس شماره ۲

اینکه کج شده به سمت نور علتش جای ثابت هست هر ۱۰ روز،یکبار گیاه رو به سمت نور بچرخانید که به شکل ثابت به گیاه نور برسه

۱۴۰۰-۱۲-۱۳ ۱۳:۴۱:۰۲

کارشناس شماره ۲

و افتکش هم براش حتما استفاده کنید باتوجه به اینکه کنار گیاهی بوده که بیمار بوده و البته یک عکس از برگ گیاه زوم برام بفرستید از نظر لکه برگی هم چکش کنم

۱۴۰۰-۱۲-۱۳ ۱۳:۴۱:۵۳

وحیده امیدی کیا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۳ ۲۰:۳۳:۴۷

وحیده امیدی کیا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۳ ۲۰:۳۴:۴۶

وحیده امیدی کیا

حس میکنم یه شاخه دیگه هم داره زرد میشه ?

۱۴۰۰-۱۲-۱۳ ۲۰:۳۵:۳۸

کارشناس شماره ۲

اگر زرد شدن برگ ادامه داره حتما ریشه رو بررسی کنید اگر قسمت پوسیده و نرم داشت لازمه جدا بشه و قارچکش استفاده بشه و دوباره در خاک جدید بکارید و اگر افت در خاک مشاهده کردید بفرمایید تا راهنمایی تون کنم

۱۴۰۰-۱۲-۱۴ ۰۲:۱۲:۴۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@