پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مقدسی

تعداد سوال: ۱

چند روزی هست ساقه ی زاموفیلیا لکه روش دیده شده و صبح دیدم رو زمین افتاده ویژه

تعداد بازدید ۳۱۶

الان ساقه افتاده شده رو میتونم دوباره داخل گلدان بذارم و برای اینکه دوباره این اتفاق نیفته چکاری باید انجام بدم ؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۱۲:۴۳:۰۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر از ساقه و گیاهتون یک عکس ارسال میفرمایید

۱۴۰۰-۱۲-۱۳ ۱۳:۳۶:۱۶

مقدسی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۳ ۱۳:۴۲:۳۷

کارشناس شماره ۲

این لکه های سیاه مشکل خاصی ایجاد نمی کنند علت زمین افتادن گیاهتون میتونه از ابیاری زیاد یابسته بودن زهکش گلدان باشه تقریبا چند روز یکبار بهش اب میدید و هربار چه مقدار؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۴ ۰۲:۱۰:۵۱

مقدسی

بله هر هفته ، الان تقریبا ده روز آب ندادم … به من بگید شاخه ی افتاده رو چگونه میتونم بر گردونم به گلدون .. چون هنوز برگ‌های سالمی داره .. آیا درسته باید دوباره شاخه ی افتاده تو آب بذارم تا دوباره ریشه بزنه و در خاک گلدان بکارم ؟؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۴ ۱۱:۳۹:۴۲

کارشناس شماره ۲

شما میتونید به دو روش ازاین ساقه قلمه بگیرید هم قلمه برگ میشه هم قلمه ساقه قلمه برگ در آب بهتره بزارید البته به شکلی که برگ با کف ظرف در تماس نباشه و قلمه ساقه بهتره در کوکوپیت و پرلیت باشه فقط برای قلمه ساقه دقت کنید قسمتی که داخل خاک قرار میدید برگ نداشته باشه

۱۴۰۰-۱۲-۱۵ ۰۰:۲۹:۴۸

مقدسی

یعنی من این ساقه که در عکس میبینید رو داخل خاکی که کوکوپیت هست فقط فرو کنم ؟! پس لازم نیست در آب بذارم ریشه در بیاره ! همین ساقه که تهش اریب بریدم داخل خاک مورد نظر بذارم ؟ ممنون که جواب دادید و منتظر جواب بعدی هستم سپاس فراوان

۱۴۰۰-۱۲-۱۵ ۰۱:۰۶:۰۲

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر بله همین ساقه رو میتونید اول کمی قارچکش بزنید بعد در خاک سبک قرار بدید و بهتره تا دوسه روز اول ابیاری نکنید و بعد اب بدید و چون ریشه نداره ابیاری عمیق انجام ندید و گیاه رو دور از نور مستقیم افتاب در دمای متعادل 18 تا 25 درجه قرار بدید

۱۴۰۰-۱۲-۱۶ ۲۳:۲۲:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@